בתגובה למטח הרקטות לעבר הדרום: צה"ל תקף יעדי טרור בעזה

צה"ל תקף הבוקר מספר חוליות טרור ומטרות ברצועת עזה בתגובה לירי עשרות פצצות מרגמה ורקטות הבוקר לשטח המועצה האזורית אשכול. בין היתר, בוצע ירי לעבר עמדה שחמאס בחר למקם במסגד ממנה נורו רקטות. בעזה מזהירים: אם התקיפות ברצועה יימשכו התגובה תהיה חזקה יותר

תקיפה בעזה. ארכיון (רויטרס)

לאחר שכוחות של הג'יהאד האסלאמי והחמאס שיגרו הבוקר כ-50 רקטות לעבר יישובי הדרום, צה"ל תקף הבוקר חוליות ומטרות טרור של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה. מצה"ל נמסר כי הותקפו גם מתקנים אזרחיים ששימשו לאחסון אמצעי לחימה ובכך סיכנו חיי בלתי מעורבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גורם צבאי סיפר כי בין היתר בוצע ירי לעבר עמדה שחמאס בחר למקם במסגד, זאת כחלק מהשימוש שעושה הארגון באתרי דת לפעולות טרור כנגד אזרחי מדינת ישראל. "בצה"ל לא יסבלו כל ניסיון פגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל וימשיך לפעול בנחישות כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל", נמסר מדובר צה"ל. "ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות".

מוקדם יותר, הזרוע הצבאית של חמאס והזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, לקחו אחריות משותפת לירי הבוקר לעבר ישראל. "זו תגובה לפשעים הציוניים שהביאו לפציעת 11 אזרחים אמש, בהם שני ילדים", נכתב באתרים המזוהים עם הג'יהאד. בארגון הזהירו כי אם התקיפות ברצועה יימשכו התגובה תהיה חזקה יותר.

הבוקר, בית מגורים באחד מיישובי המועצה נפגע מרסיסים. ביישוב אחר נפגע משק החי, ונגרם נזק למבנה המשק ולכמה בעלי חיים. מפקד פיקוד הדרום אלוף טל רוסו הגיע לאזור.

סוכל פיגוע גדול נגד אזרחי ישראל

הירי מעזה הגיע בתגובה לאחר שאמש שני בני אדם שרכבו על אופנוע נפצעו קשה בתקיפה של כלי טיס ישראלי בדרום רצועת עזה. בצה"ל אישרו בשיחה עם חדשות 2 כי בוצעה אמש תקיפה בדרום רצועת עזה, על בסיס מידע מודיעיני לפיו רוכבי האופנוע היו מעורבים בתכנון פיגוע שאמור היה לצאת לישראל, דרך סיני, בימים הקרובים.

מצה"ל נמסר אמש כי השניים, טלעת חליל מוחמד ג'רבי (23), פעיל ג'יהאד עולמי מרפיח ועבדאללה מוחמד חסן מקאווי (24), פעיל בארגון הג'יהאד העולמי "מועצת השורא של לוחמי הקודש בירושלים", היו היעד לתקיפה.

על פי גורמים צבאיים, טלעת היה מעורב בפעילות טרור נרחבת כנגד אזרחי ישראל וצה"ל מזה שנים וכן בירי רקטות לישראל, הנחת מטענים ויצור אמצעי לחימה ברצועת עזה. כמו כן, הוא היה מעורב בתכנון ובהוצאה לפועל של פיגוע בגדר המערכת ביוני השנה, וכן תכנן להוציא בתקופה הקרובה פיגוע מסיני.

עוד בנושא:

ראש המועצה האזורית אשכול: "אנו בשגרת חירום, מקווים שהירי ייפסק"

בבוקר החג: מטח רקטות אל יישובי הדרום