בבוקר החג: מטח רקטות אל יישובי הדרום

החל משעות הבוקר המוקדמות נורו למעלה מ-40 רקטות ופצצות מרגמה אל עבר יישובי המועצה האזורית אשכול. אין נפגעים, לאחד הבתים במועצה נגרם נזק קל. התושבים מתבקשים להיכנס למרחבים המוגנים. אמש תקף חיל האוויר שני פעילים של הג'יהאד העולמי ברצועת עזה ופצע אותם

מטח ירי בחג. ארכיון (AP)

תושבי הדרום התעוררו לחג לא שקט: מטח של רקטות ופצצות מרגמה נורה הבוקר אל יישובי המועצה האזורית אשכול מרצועת עזה.  החל משעה 06:15 בבוקר נורו יותר מ-40 רקטות ופצצות מרגמה אל עבר המועצה, איש לא נפגע. בית מגורים באחד מיישובי המועצה נפגע מרסיסים. ביישוב אחר נפגע משק החי, ונגרם נזק למבנה המשק ולכמה בעלי חיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרקטות נורו אל שלושה יישובים במועצה, כשעדיין לא ברור כמה רקטות פגעו ביישובים וכמה נפלו בשטחים פתוחים. תושבי המועצה מתבקשים להיכנס אל המרחבים המוגנים ולמקלטים.

במקביל, הזרוע הצבאית של חמאס והזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, לקחו אחריות משותפת לירי הבוקר לעבר ישראל. "זו תגובה לפשעים הציוניים שהביאו לפציעת 11 אזרחים אמש, בהם שני ילדים", נכתב באתרים המזוהים עם הג'יהאד.

הירי מגיע לאחר שאמש שני בני אדם שרכבו על אופנוע נפצעו קשה בתקיפה של כלי טיס ישראלי בדרום רצועת עזה. בצה"ל אישרו בשיחה עם חדשות 2 כי בוצעה אמש תקיפה בדרום רצועת עזה, על בסיס מידע מודעיני לפיו רוכבי האופנוע היו מעורבים בתכנון פיגוע שאמור היה לצאת לישראל, דרך סיני, בימים הקרובים.

סוכל פיגוע בסיני

מצה"ל נמסר אמש כי השניים, טלעת חליל מוחמד ג'רבי (23), פעיל ג'יהאד עולמי מרפיח ועבדאללה מוחמד חסן מקאווי (24), פעיל בארגון הג'יהאד העולמי "מועצת השורא של לוחמי הקודש בירושלים", היו היעד לתקיפה.

על פי גורמים צבאיים, טלעת היה מעורב בפעילות טרור נרחבת כנגד אזרחי ישראל וצה"ל מזה שנים וכן בירי רקטות לישראל, הנחת מטענים ויצור אמצעי לחימה ברצועת עזה. כמו כן, הוא היה מעורב בתכנון ובהוצאה לפועל של פיגוע בגדר המערכת ביוני השנה, וכן תכנן להוציא בתקופה הקרובה פיגוע מסיני. בצה"ל שבו והדגישו אמש כי חמאס הוא האחראי לנעשה ברצועת עזה.