צה"ל תקף ברפיח; הפלסטינים: שניים נפצעו קשה

כלי תקשורת פלסטיניים מדווחים כי שני בני אדם שרכבו על אופנוע נפצעו הערב קשה בתקיפה של כלי טיס של חיל האוויר בדרום רצועת עזה. צה"ל: התקיפה - נגד מתכנני פיגוע שאמור היה לצאת מסיני

תקיפה בעזה, ארכיון (רויטרס)

כלי תקשורת פלסטיניים מדווחים כי שני בני אדם שרכבו על אופנוע נפצעו הערב קשה בתקיפה של כלי טיס ישראלי בדרום רצועת עזה. בצה"ל אישרו בשיחה עם חדשות 2 כי בוצעה הערב תקיפה בדרום רצועת עזה, על בסיס מידע מודעיני לפיו רוכבי האופנוע היו מעורבים בתכנון פיגוע שאמור היה לצאת לישראל, דרך סיני, בימים הקרובים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בביטאון חמאס פורסם הערב כי הירי בוצע על ידי כלי טיס ישראלי, ופגע ברוכבי אופנוע שנסעו בדרום-מזרח העיר רפיח בצד הפלסטיני של הגבול עם מצרים. על פי הדיווח באתר האינטרנט של הארגון, שני בני אדם נפצעו באורח קשה והועברו לבית החולים אבו יוסוף א-נג'אר. על פי דיווח ברשת "אל-ג'זירה" חמישה בני אדם נוספים נפצעו בתקיפה, בעוד שכלי תקשורת פלסטינים אחרים דיווחו כי לא פחות מ-10 נוספים נפצעו.

מצה"ל נמסר הערב כי השניים, טלעת חליל מוחמד ג'רבי (23), פעיל ג'יהאד עולמי מרפיח ועבדאללה מוחמד חסן מקאווי (24), פעיל בארגון הג'יהאד העולמי "מועצת השורא של לוחמי הקודש בירושלים", היו היעד לתקיפה.

על פי גורמים צבאיים, טלעת היה מעורב בפעילות טרור נרחבת כנגד אזרחי ישראל וצה"ל מזה שנים וכן בירי רקטות לישראל, הנחת מטענים ויצור אמצעי לחימה ברצועת עזה. כמו כן, הוא היה מעורב בתכנון ובהוצאה לפועל של פיגוע בגדר המערכת ביוני השנה, וכן תכנן להוציא בתקופה הקרובה פיגוע מסיני.
בצה"ל שבו והדגישו הערב כי חמאס הוא האחראי לנעשה ברצועת עזה.

בסוף ספטמבר חוסלה מן האוויר חוליית מחבלים המזוהה עם ארגון "מגיני אל-אקצה", שפרש מארגון חמאס, ותכננו על-פי הערכות לבצע פיגוע בשטח ישראל. הפעולה בוצעה בשיתוף צה"ל והשב"כ, ובה נהרגו שני בני אדם והשלישי נפצע קשה.

הירי בוצע לעבר ג'יפ שנסע בסמוך לציר פילדלפי. אחד ההרוגים היה בכיר בארגון העזתי, שנהרג עם פעיל נוסף. ככל הנראה, הם תכננו פיגוע ראווה מרצועת עזה, דרך סיני - אל שטח ישראל.  

בהכנת הידיעה השתתף כתבינו ניר דבורי ומתן חצרוני