דיווח: "מטוסי קרב ישראלים מבצעים גיחות בשמי לבנון"

בישראל מפנים את האצבע המאשימה לשיגור המזל"ט שהופל אתמול ליד באר שבע לעבר חיזבאללה, שם טרם התייחסו באופן רשמי לאירוע. במקביל, מסרו כלי תקשורת בשכנה מצפון על נוכחות ערה של חיל האוויר מעל חלקה הדרומי של המדינה ועל כוחות גדולים של צה"ל שנפרשו לאורך גבול הצפון

מטוסי צה"ל. חגו בשמי דרום לבנון? (חיל האוויר)

יום אחרי הפלת המזל"ט, שלפי ההערכה שוגר על ידי חיזבאללה לאיסוף מודיעין בישראל, דיווחו כלי תקשורת בלבנון על ארבעה מטוסי קרב של חיל האוויר שנצפו הבוקר באזורים נרחבים בדרומה של המדינה. מדובר צה"ל נמסר לחדשות 2 באינטרנט: "אנו לא מפרטים על פעילות חיל האוויר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי הדיווח, חגו ארבעה מטוסי F16 בגובה בינוני ונמוך, בין היתר מעל מרג' עיון, אל-חיאם, בינת ג'ביל וצידון - שם נשמעו גם בומים על-קוליים.

במקביל, נמסר כי זוהתה תנועה ערה של כלי רכב צה"ליים לאורך קו הגבול הבינלאומי ובייחוד באזור שער פאטמה, ששימש - טרם הנסיגה מלבנון בשנת 2000 - ציר הכניסה הראשי של כוחות הצבא לדרום לבנון.

בתוך כך, ממשיכים בחיזבאללה להימנע מלהתייחס בפומבי להאשמות ישראל שלפיהן היו אנשיו אחראים לשיגור המזל"ט שהופל אתמול. כלי טיס לא מאוישים, מתוצרת רוסיה ואירן, הועברו לאחרונה לשימוש הארגון מידי צבא סוריה.

בצה"ל בודקים גם האם הייתה טהרן מעורבת במהלך, בעוד ששם דווקא הפנו את האצבע המאשימה לעבר ארצות הברית. ערוץ הטלוויזיה האירני "Press TV" ציטט בכיר ביטחוני לשעבר בלבנון שהעריך כי "המזל"ט שוגר מסיפונה של נושאת מטוסים אמריקנית או מבסיסים צבאיים שלהם בסעודיה".