חמאס עורך תרגיל רחב היקף בעזה: "אל תבחנו את הכוח שלנו"

אנשי הארגון על זרועותיו השונות הוצבו בפריסה מאסיבית ברחבי הרצועה. אחד הפעילים סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "מדובר במפגן כוח של חמאס" והציע לישראל להימנע מעימותים, בשל "שיפור ניכר ביכולות שלנו". בצה"ל עוקבים בדריכות אחר ההתפתחויות

אנשי חמאס בעזה. ארכיון (רויטרס)

בצה"ל עוקבים בדריכות אחר תרגיל ביטחוני רחב היקף שעורך היום חמאס - על זרועותיו השונות - ברחבי רצועת עזה. בהודעת משרד הפנים של הארגון נמסר כי מדובר ב"תמרון שנועד לבדוק את מוכנות הכוחות השונים, כחלק מהמאמץ לשמור על הביטחון והיציבות באזור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט מעזה תיאר איש חמאס, ריבחי רנטיסי, את האווירה השוררת באזור. "יש פריסה רחבה מאוד של שוטרים ושל אנשי הביטחון של חמאס בכל הכבישים הראשיים ולמעשה, ממש בכל פינה ברצועה", הוא סיפר.

על הסיבות למבצע הסביר רנטיסי כי "מדובר במפגן כוח של חמאס שאין לו בהכרח קשר לישראל. למרות זאת, אני לא שלישראל כדאי לבחון את הכוח שלנו בתקופה הזאת. אנשי עז א-דין אל-קסאם (הזרוע הצבאית של חמאס) אומרים שחל שיפור ניכר ביכולות הצבאיות שלנו".

חמאס נגד מצרים: "סגרו הרמטית את המנהרות לעזה"

לפני כשבועיים, אחרי הפיגוע בגבול ישראל-מצרים, הפנה בכיר חמאס בעזה, מוחמד אבו-מרזוק, אצבע מאשימה לעבר קהיר בטענה שהמאמצים שנוקט ממשל מורסי לטיהור חצי האי המצרי מתשתית הטרור הפועלת בו פוגעים בארגון ובאינטרסים שלו.

אבו-מרזוק, סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, העניק ריאיון בנושא לעיתון "א-שרק אל-אווסט" היוצא לאור בלונדון. הוא הביע מורת רוח מכך שדווקא מאז נכנס מורסי ללשכת הנשיא בקהיר, כאיש "האחים המוסלמים" המקורב לתנועתו, חלה הידרדרות ניכרת ביחסים שבין הארגון למצרים.

"בתקופה האחרונה, מנהרות ההברחה בין הרצועה לסיני נסגרו באופן מאסיבי הרבה יותר מזה שהיה בימי מובארק", אמר אבו-מרזוק. "מצרים פועלת בהתאם לאינטרסים הלאומיים שלה, אבל ברור שבמקרה הזה - העם הפלסטיני נפגע מהצעדים האלה. הנשיא מורסי משרת את ארצו וביטחונה לילות כימים. ברור שהוא לוקח בחשבון את סוגיית פלסטין, אבל בראש ובראשונה הוא עסוק באיתור פתרונות לבעיות המקומיות של מצרים".