הצצה: כך חגגו סוכות בצה"ל לאורך השנים

ארכיון צה"ל ומערכת הביטחון פרסמו אלבום חגיגי המתעד את חג הסוכות בצה"ל לאורך השנים. בין התמונות: הרמטכ"ל מוטה גור חוגג בסוכת המטה הכללי, הרמטכ"ל בר-לב נושא ספר תורה ולוחמים חוגגים במלחמת יום כיפור בגבולות. כך זה נראה בשנים שעברו

הרמטכ"ל מוטה גור בסוכה במטכ"ל, 28.9.77 (ארכיון צה"ל ומערכת הביטחון)

בצה"ל חשפו היום תמונות מחגיגות הסוכות של צה"ל לאורך השונים כחלק מחשיפת חומרים היסטוריים. בין היתר, בתמונות של ארכיון צה"ל ומערכת הביטחון ניתן לראות את הרמטכ"ל מוטה גור בסוכת המטה הכללי בשנת 77', ואת לוחמי צה"ל חוגגים, גם בזמן הקרבות במלחמת יום הכיפורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

במהלך מלחמת יום הכיפורים, חיילי מילואים וחיילים סדירים מכל רחבי הארץ נקראו לחזיתות השונות אך בצבא הקפידו שגם הם יציינו את החג בכל זירה שהיו בה - בין אם בחזית הצפונית או בדרומית.

גם ביום רביעי האחרון אירח ראש המטה הכללי, רב-אלוף בני גנץ, 102 מפקדים ומפקדות כיתה מכלל חילות ויחידות צה"ל בסוכתו בקריה בתל אביב.

האירוע נערך השנה בסימן הצדעה למפקדי כיתות הלוחמים. בסוכה התארחו גם שני מפקדי הכיתות מגדודי הקרקל והתותחנים שהשתתפו בתקרית לפני שבועיים בגבול מצרים. רא"ל גנץ אמר להם כי "לכם יש משקל אדיר בתרומה לביטחון של עם ישראל ומדינת ישראל".

גנץ גם התייחס במפגש למתיחות בגבול סוריה ואמר כי "אנו שומעים על פוטנציאל האיום האירני, התבססות חיזבאללה בלבנון והנעשה בסוריה. אסד טובח בעמו ומאבד שליטה. ארגוני הטרור שם הולכים ומתבססים בצורת הג'יהאד העולמי".