לינדנשטראוס לא ישלים את דוח הרפז

מבקר המדינה היוצא העניק ארכה של 10 ימים למתן תגובות לטיוטה הסופית. המשמעות: הטיפול בהמשך הדוח יועבר למבקר החדש שפירא

התפתחות נוספת בפרשת הרפז: מבקר המדינה היוצא מיכה לינדנשטראוס לא ישלים את הדוח בפרשה שהסעירה את צמרת מערכת הביטחון ומחליפו, השופט יוסף שפירא, יידרש לעשות זאת.

לינדשטראוס נעתר לבקשה של המבוקרים, בהם שר הביטחון אהוד ברק וראש מטהו יוני קורן, והעניק להם ארכה של 10 ימים להגשת תשובותיהם לטיוטה הסופית לדוח - אך סירב להארכה של 45 ימים. המשמעות: לינדשנטראוס, שמסיים את תפקידו ביום ראשון, לא ישלים את הטיפול בדוח וזה יועבר לשולחנו של שפירא, שנמנע לעסוק בעניין כל עוד קודמו עוסק בו.

בחודש שעבר העביר מבקר המדינה לשעבר אל האישים שתפקודם נבדק על ידיו מסמך אותו הגדיר "נוסח כמעט סופי" של הדוח. המסמך הועבר אל שר הביטחון אהוד ברק, ראש לשכתו לשעבר יוני קורן, הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי - ומי ששימש עוזרו, ארז וינר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברק ואשכנזי מרוצים

עורכי דינו של גבי אשכנזי הביעו סיפוק מנוסח המסמך. "מעיון ראשוני עולה בבירור שאשכנזי וסביבתו לא היו מעורבים בכתיבת המסמך או הפצתו לתקשורת", הדגישו אז. "הובהר כי אשכנזי לא ביקש מעולם הארכת כהונתו לשנה חמישית, ובעיקר אין שום יסוד לטענות בדבר פוטש. לא הייתה שום מעורבות מצד אשכנזי בהליך מינוי הרמטכ"ל. בנוסף, אין ולא היו שום קשרים עסקיים בין אשכנזי להרפז".

מלשכת שר הביטחון נמסר בתגובה להגשת הטיוטה: "שר הביטחון אהוד ברק, מביע סיפוק מהממצאים העולים מטיוטת דוח הרפז שהופצה הערב וזאת מבלי להיכנס לתכנים בטיוטה. שר הביטחון ברק, ציין את הערכתו לעבודה היסודית של מבקר המדינה וצוותו".