מונית פלסטינית פגעה בחיילים בגוש עציון

חיילים ששהו בסמוך ליישוב נווה דניאל שבגוש עציון דיווחו כי נהג מונית פלסטינית דרס אותם ונמלט. ארבעה חיילים נפצעו קל-בינוני כתוצאה מהתקרית והם פונו לבית החולים "שערי צדק" בירושלים. גוברת ההערכה שלא מדובר בפיגוע אלא בתאונת פגע וברח

פיגוע דריסה נגד חיילים - או תאונת פגע וברח? חיילי צה"ל דיווחו שנהג מונית פלסטינית דרס אותם והביא לפציעת ארבעה מהם בקרבת היישוב נווה דניאל, דרומית לבית לחם. לדברי החיילים, נהג המונית נסע לעברם בעת שמכוניתם שהתה בצדי הדרך, פגע בהם וברח מהמקום. עם זאת, מחקירה ראשונית של האירוע גוברת ההערכה שמדובר בתאונת פגע וברח ולא באירוע על רקע ביטחוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

על פי הדיווחים שהגיעו מזירת הדריסה, ארבעה מתוך ששת החיילים ששהו במקום נפצעו כתוצאה מפגיעת הרכב. חייל אחד נפצע בינוני, ואילו שלושה נוספים נפצעו קל. ארבעת החיילים פונו על ידי צוותים רפואיים לקבלת טיפול בבית החולים "שערי צדק" שבירושלים.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה שנהג המונית פגע ברכב ה"אביר" הצבאי בעת שהחיילים ניסו לדחוף אותו, ככל הנראה בגלל תקלה. החיילים, כך עולה, נפצעו מפגיעת הרכב הצבאי ולא מהמונית הפלסטינית. שני החיילים שלא נפגעו העידו שהמונית הפלסטינית האטה תחילה, ואולם כאשר הם החלו להתקרב לעברה, היא נמלטה לכיוון בית לחם.

המשטרה מקיימת סריקות באזור בכדי לאתר את נהג המונית הפוגע. גורמים במשטרה מסרו כי בשלב זה נבדקים כל כיווני החקירה האפשריים, ביניהם גם האפשרות כי מדובר באירוע פלילי, ולא לאומני.