ניסיון הלינץ' במחסום שועפט: המפכ"ל יבחן את נהלי התגובה

בעקבות תמונות האירוע החמור שפורסמו לראשונה בחדשות 2, ובו נראה חייל מג"ב כשהוא נמצא בעמדה מבודדת סמוך למחסום שועפט מצפון לירושלים ומותקף בידי רעולי פנים פלסטינים, החליט מפכ"ל המשטרה על הקמת צוות מיוחד שיבחן את האירוע ויגיש את המלצותיו לשינוי הנהלים

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, הורה היום למפקד משטרת ירושלים להקים צוות שיבחן את שינוי הוראות הפתיחה באש שעקבות האירוע שבו תועד לוחם משמר הגבול, כשהוא מותקף על ידי קבוצת רעולי פנים פלסטינים בעמדה מבודדת בכניסה למחנה הפליטים שועפט, הממוקם למרגלות הגבעה הצרפתית שבירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע החמור התרחש לפני כשבועיים, אז עמד לבדו החייל בעמדת השמירה הנטושה סמוך למחנה הפליטים. לפתע, כך עולה מהתיעוד, הגיעה קבוצה המונה כמה עשרות בני אדם, והחלה ליידות אבנים ואמצעי לחימה מאולתרים אל עבר העמדה. "אני לא יודע מה לעשות", צעק החייל. "אני נשרף, בואו תצילו אותי", הוא נשמע בהקלטה.

מתברר, כי בכל אותה עת השקיף על הנעשה לוחם נוסף. ההנחיה שקיבל - לא להגיב. כמו כן, במרחק של 100 מטרים מן המתרחש צפו עוד שני לוחמים של משמר הגבול, שגם להם נאמר להמתין להגעת החפ"ק בפיקודו של קצין משמר הגבול כדי שינחה אותם כיצד לפעול.

 

מיד לאחר שראה את הצילומים המדוברים, שפורסמו לראשונה בחדשות 2, הורה מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו למפקד משטרת ירושלים, להקים צוות משותף שיגיש לו בתוך שבוע המלצות לשינוי הנהלים והמדיניות, כך שאירוע כזה לא יקרה בשנית. "לא ייתכן שלוחם יישאר בעמדה שמותקפת בלי שתהיה איזושהי תגובה" אמר רנ"צ דנינו, והוסיף: "ולכן יש לשנות את הנהלים האלה". 

גם השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' חזה בתיעוד הקשה, ובעקבותיו יסייר מחר במשטרת ירושלים וידון בנושא הזה עם בכירים במשטרת הבירה.