חזר לארץ אחרי 15 שנה, והואשם בהשתמטות

טוראי מ' שב לישראל מקנדה ונעצר על ידי המשטרה הצבאית, למרות שהוא אב לילדה ואשתו נמצאת בהיריון בסיכון בחודש שמיני. היום הוגש נגדו כתב אישום בגין 917 ימי השתמטות משירות, ומעצרו הוארך בשבועיים

עלה אחרי 15 שנה - ונכלא (חדשות 2)

אטימות צה"לית? טוראי מ', שהתגורר במשך רוב חייו בקנדה, עלה לישראל לאחר 15 שנה. השבוע הוא נעצר על ידי שלטונות צה"ל והואשם בהשתמטות. למרות מצבו המשפחתי הרגיש - האיש נשוי, אב לילדה ואשתו נמצאת בהיריון בסיכון בחודש שמיני - האריך בית הדין הצבאי את מעצרו בשבועיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מעצרו של מ' התרחש בתחילת השבוע, אז נעצר על ידי לוכדי העריקים מטעם המשטרה הצבאית, שהביאו אותו לבסיס הכליאה בצריפין. מ', שאחרי שנים ארוכות בקנדה החליט לחזור לישראל, הורחק ממשפחתו.

היום הוגש נגדו כתב אישום בגין 917 ימי השתמטות משירות ונקבע כי מעצרו יוארך בשבועיים. עם זאת, הורה בית הדין הצבאי על בדיקת כשירותו לשירות בידי גורמי בריאות הנפש הצבאיים.

פועל לשחררו, עו"ד רודה (יח"צ)

עו"ד שי רודה, פרקליטו של מ', מסר כי "מצבו הנפשי של מרשי אינו שפיר, בלשון המעטה, לא לחינם בית הדין שלח אותו לבדיקה של גורמי בריאות הנפש בבסיס הכליאה. לאחר לימוד חומר החקירה בתיק, וקבלת חוות דעת של גורמי בריאות הנפש, אבקש לשחררו ממעצר".