כמעט לינץ': לוחם מג"ב הותקף סמוך למחנה הפליטים שועפט

באירוע חמור שכמעט הסתיים באסון הותקף לפני כשבועיים לוחם, כשהיה בעמדה סגורה מצפון ירושלים - בידי קבוצת רעולי פנים פלסטינים שהשליכו עליו אבנים ובקבוקי תבערה במשך דקות ארוכות. רק כשהגיע קצין למקום חילצו כוחות הביטחון את השוטר, שנפגע קל משאיפת עשן. צפו בתיעוד

לוחם משמר הגבול ניצל בנס מלינץ': לכניסה למחנה הפליטים שועפט, הממוקם למרגלות הגבעה הצרפתית שבירושלים, הגיעה קבוצה של רעולי פנים פלסטינים שהחלה להתקיף את העמדה שבה עמד חייל בודד, כשהם מיידים לעברה בקבוקי תבערה ודופקים על שמשותיה. כוחות נוספים שהגיעו מאוחר יותר - מנעו אסון כבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע החמור התרחש לפני כשבועיים, אז עמד לבדו החייל בעמדת השמירה הנטושה סמוך למחנה הפליטים. לפתע, כך עולה מהתיעוד, הגיעה קבוצה המונה כמה עשרות בני אדם, והחלה ליידות אבנים ואמצעי לחימה מאולתרים אל עבר העמדה. "אני לא יודע מה לעשות", צעק החייל. "אני נשרף, בואו תצילו אותי", הוא נשמע בהקלטה.

מתברר, כי בכל אותה עת השקיף על הנעשה לוחם נוסף. ההנחיה שקיבל - לא להגיב. כמו כן, במרחק של 100 מטרים מן המתרחש צפו עוד שני לוחמים של משמר הגבול, שגם להם נאמר להמתין להגעת החפ"ק בפיקודו של קצין משמר הגבול כדי שינחה אותם כיצד לפעול.

"צוות מג"ב הסתער לעבר המתפרעים"

בינתיים, התקרבו הפורעים יותר ויותר לעמדה - מקום ממוגן וחסין מפני ירי, רימונים ומטעני חבלה. מעדויות של לוחמים עולה שהמיגון היה עלול לקרוס בסופו של דבר, משום שלא יכול היה לשאת את המתקפה הכבדה. המהומה במקום נמשכה קרוב לרבע שעה, עד להגעת החפ"ק ולאחר מכן, כוח שמנה ג'יפים ממוגנים הניס את התוקפים והצליח לחלץ את הלוחם, שנפגע קל משאיפת עשן.

ממשמר הגבול נמסר בתגובה: "מדובר בעמדה קדמית שייעודה המבצעי, בין היתר, הוא להכין הפרות סדר בדקות הראשונות להתהוותן. הצילומים הללו נערכו באופן מגמתי על ידי המצלם, ולא כללו את הסתערות צוות מג"ב לעבר המתפרעים ופיזורם".