הפצוע מהפיגוע בסיני שוחרר לביתו

מבית החולים סורוקה בבאר שבע שוחרר מאשפוז הלוחם מתתיהו ילובסקי, שנפצע קשה במהלך מתקפת הטרור בגבול ישראל מצרים בסוף השבוע האחרון. בימים האחרונים הוא התאושש בהדרגה מהניתוח ומהפציעה, והיום הוא משתחרר לביתו במצב טוב

מתתיהו ילובסקי בבית החולים (רחל דוד. ביה"ח סורוקה)

ארבעה ימים לאחר שנפצע קשה במהלך הפיגוע בגבול ישראל מצרים, הלוחם מתתיהו ילובסקי השתחרר מבית החולים סורוקה בבאר שבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ילובסקי פונה לבית החולים ביום שישי האחרון, לאחר שנורה בבטנו על ידי מחבלים שניסו לחדור לשטח ישראל מסיני. הלוחם פונה במסוק לבית החולים כשהוא סובל מפצע ירי והועבר במהירות לחדר ניתוח. בימים האחרונים הוא התאושש בהדרגה מהניתוח ומהפציעה, והיום הוא משתחרר לביתו במצב טוב.

מחקירה משותפת שערך צה"ל עם הרשויות בקהיר עלה כי תגובת הכוחות המהירה של חייל צה"ל, במהלכה נהרג גם החייל נתנאל יהלומי ז"ל, ומנעה פיגוע משולב וגדול הרבה יותר, שתכננו המחבלים בסיני להוציא לפועל בתוך שטחי ישראל.

מהחקירה עולה כי חוליית המחבלים תצפתה על חיילי צה"ל, בזמן שאלו העניקו סיוע לקבוצת מסתננים שניסתה לעבור את הגבול והעניקו להם מי שתייה. בשלב זה, כפי שעולה מהחקירה, פתחו המחבלים באש לעבר החיילים. גדוד הקרקל המוצב בגזרה ושהוקפץ לסייע - הוא שהביא בסופו של דבר לחיסול המחבלים.

גופות שלושת המחבלים הוחזרו למצרים, ועל פי הערכה שני מחבלים נוספים - שהיו אף הם חברים בחוליה, נמלטו לתוך שטחי סיני, בעוד שהרכב בו השתמשו אותר ובסמוך לו אמצעי לחימה רבים וחגורת נפץ. במצרים שבים וטוענים כי היו התרעות לפיגוע, אך בצה"ל מסרבים לאשר זאת. המצרים שבים וטוענים כי עדיין יש מספר התרעות בגבול. בישראל, נמשכת במקביל בניית גדר הביטחון - וזו צפויה להסתיים עד סוף השנה.