פצמ"רים מסוריה נפלו ברמת הגולן

בוקר מתוח לתושבי רמת הגולן: כחלק ממאבק הצבא הסורי במורדים, סטו מספר פגזים ממסלולם ונפלו סמוך לקיבוץ אלרום ברמה. למרבה המזל אין נפגעים ולא נגרם נזק. בצה"ל עוקבים אחר ההתרחשות

39 שנים לאחר פרוץ מלחמת יום הכיפורים - בוקר מתוח במיוחד עבר על תושבי רמת הגולן: בשעות הבוקר נפלו מספר פצצות מרגמה בגבול ישראל סוריה בשטחים החקלאיים של ישראל. למרבה המזל לא היו נפגעים בתקרית ולא נגרם נזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנפילות התרחשו במטעים של קיבוץ אלרום בצפון הרמה, ככל הנראה מדובר בפצצות שנפלו כחלק ממאבק המורדים בסוריה לבין כוחותיו של הנשיא באשר אסד - כעת נראה כי העימותים מגיעים קרוב מאוד לגבול הישראלי.

מדובר באירוע השני בחודשיים האחרונים שבו פגזים שיורה הצבא הסורי לעבר המורדים סוטים ממסלולם ונופלים סמוך או בתחומי ישראל. צה"ל הגיש מחאה רשמית לכוח האו"ם הפועל ברמת הגולן בעקבות נפילת הפצמ"רים מסוריה למטעי קיבוץ אלרום. בצה"ל ציינו כי לא יקבלו את זליגת הירי הסורי לעבר שטח ישראל. במקביל ניתנו הנחיות רשמיות לגורמי הביטחון האזרחיים באזור.

דודי מורד, תושב קיבוץ אלרום, סיפר לתכנית "יום חדש" כי זמן קצר לאחר נפילת הפצמ"רים חזר השקט ליישוב הצפוני. "שמענו פיצוץ די גדול בבוקר מהפצמ"ר שנפל במטע, ממה שהבנתי לא נגרם נזק ועכשיו שוב שקט ושגרתי למדי", הבהיר מורד.