ברק: "יש החלטות שלא נוכל להעביר לאחרים"

שר הביטחון אהוד ברק מתייחס לסוגיית הגרעין האירני ומבהיר כי על מדינת ישראל להיות אחראית לגורלה שלה. "יש החלטות שלא נעביר גם לטובה שבידידותינו", ציין ברק והדגיש כי כל האופציות נותרו על השולחן - מלבד אופציית ההכלה

"כל האופציות על השולחן", ברק (אריאל חרמוני)

שר הביטחון, אהוד ברק, מתייחס בריאיון למוסף החג של העיתון "ישראל היום" לסוגיית הגרעין האירני ומדגיש כי על מדינת ישראל להיות אחראית לגורלה מבלי להסתמך על מדינות המערב - גם לא על ארה"ב. "יש החלטות שלא נעביר גם לטובה שבידידותינו", הצהיר ברק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברק ציין כי ישראל וארה"ב נחושות למנוע התגרענות אירנית וכי כל האופציות נותרו על השולחן - מלבד אופציית ההכלה. "את האחריות בדברים שקשורים ליסודות עתידה וביטחונה של מדינת ישראל אנו לא יכולים להאציל גם לא אל הטובות והקרובות שבידידותינו - וארה"ב היא הקרובה ביותר".

שר הביטחון התייחס לחילוקי הדעות עם הממשל האמריקני וטען כי הסוגיה נובעת מההבדלים הניכרים ביכולות הצבאיות של שתי המדינות. "השעון מתקתק אחרת כי לנו יש אפשרויות פעולה יותר מוגבלות. לישראל אין חלק מהאמצעים שיש לארה"ב ולכן כשהאירנים מעמיקים לחפור מקומות מוגנים וצוברים עוד צנטריפוגות - הם מקשים עלינו בשלב יותר מאשר על ארה"ב", הסביר ברק.

ברק הדגיש בדבריו כי אין בכוונת ראש הממשלה נתניהו להשפיע על מערכת הבחירות האמריקנית וכי הדאגה המרכזית היא הערבת המסר בנושא האירני. "אין כוונה מאחרי הדברים ליצור שום התערבות בתהליך הבחירות בארה"ב", ציין שר הביטחון.