המחסלת מחזקת את חברתה שלא הסתערה: "את האחת והיחידה"

החיילת שחיסלה את המחבלים בגבול מצרים בסוף השבוע מתייצבת לצד חברתה שלא הסתערה. בהתבטאות ראשונה מאז התקרית היא כותבת בדף הפייסבוק שלה: "בואו לא נשכח שאני לא לבד בסיפור הזה, אז כל הכבוד לש' את האחת והיחידה"

שתי הלוחמות (פייסבוק)

לאחר שזכתה בימים האחרונים לגאווה גדולה בגדוד, בצה"ל ובכל המדינה - מתייחסת הערב לוחמת גדוד הקרקל שחיסלה את אחד המחבלים בתקרית לדיווחים לפיהם חברתה הסתתרה כשזיהתה את המחבלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בואו לא נשכח שאני לא לבד בסיפור הזה", כתבה הלוחמת. "אז כל הכבוד לש' (א.א. החיילת שהסתתרה) - את האחת והיחידה". בנוסף, היא ציינה כי היא "מודה לכולם על החיזוק מרחוק אוהבת אותכם כל כך וגאה שיש לי חברים כמוכם וכמובן למשפחה שלי".

"עברו כבר שלושה ימים, עוד רגע ארבעה ימים של מחשבות רבות ובעיקר על משפחת יהלומי שאיבדו את בנם נתנאל ז"ל שאי אפשר לשכוח לרגע את גבורתו!", הדגישה. "הוכחתן להרבה אנשים שהטילו ספק מהן יכולות הגדוד. הכי חשוב להרים את הראש, לחייך ולהמשיך הלאה!", כתב לה בתגובה אחד מחבריה.

אז מה באמת קרה ברגעי ההיתקלות בגבול מצרים? בתקשורת התפרסמו גרסאות שונות לרצף האירועים בתקרית. לצד הלוחמת שירתה ואף חיסלה את אחד המחבלים, היתה לוחמת נוספת, שככל הנראה, הסתתרה ולא הסתערה על המחבלים.

החיילת הנחשבת למצטיינת, כתבה על קיר הפייסבוק שלה לאחר התקרית: "אז אחרי שהייתי בין חיים למוות הצלחתי לצאת בחיים עם מחבלים מול העיניים". בנוסף כתבה כי היא "גאה בכל לוחמת ולוחם שנמצא בגדוד הזה, בעיקר בפלוגה האדירה שלי, ובחברים שלי שאני הכי אוהבת".

בשיחות שקיימה עם כמה מחבריה הקרובים סיפרה על ההחלטה שלא להסתער על המחבלים. "לא מיהרתי לפתוח באש מחשש שיפגעו חיילים שלנו", הסבירה. "הייתי בנקודה שלא ידעו על מיקומה, היתה יכולה להתפתח תקרית של אש ידידותית ואז האירוע היה מסתיים עם יותר נפגעים לכוחותינו".

החברים מחזקים: "גאה בך"

בדף הפייסבוק של החיילת היא מקבלת חיזוקים מחברים. חברתה רשמה על הקיר שלה: "אני כל כך גאה בך, את עושה חיל וגם ברגע בו עמדת במצב בין חיים למוות חשבת רק על איך תצאי ממנו בלי לפגוע באף אחד או ליצור אי נעימויות. תשמרי על עצמך. את חשובה לנו. דואגת לך המון". חבר נוסף כתב: "גאה בך על מה שעשית לוחמת אמיצה, שמרי על עצמך". והיא השיבה לו "אני לא עשיתי כלום".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לדברים כי "התחקיר לא הסתיים, והדברים אינם משקפים את האירוע במלואו. נעשה עוול לחיילת, היא לא נדרשה להסתער ולא חיפשו אותה במשך זמן רב, היא לא נעלמה לחבריה לפלוגה". לעומתם מתארים החברים של החיילת מציאות קצת שונה, ולפיה הם לא מצאו אותה ואף חששו לגורלה.