שלושת החברים מהפנימיה נהיו מ"פים: "כמו משפחה"

סרן אורן, סרן עופר וסרן איתמר נפגשו בגיל 14 לראשונה בפנימיה הצבאית בריאלי בחיפה ומאז הם חברים טובים. אמש הם סיימו יחד את קורס המכללה לפיקוד טקטי ומהיום הם מפקדי פלוגות בצה"ל – בשריון ובצנחנים. "הרגשנו כמו במשפחה, זו הרגשה אחרת", סיפרו על הקורס המשותף. והאם הם ערוכים לתפקיד? "אנחנו מוכנים למלחמה"

שלושת החברים - עכשיו מ"פים (דובר צה"ל)

מבין 58 החניכים שסיימו אמש את קורס המכללה לפיקוד טקטי של צה"ל ניתן למצוא גם את עופר, איתמר ואורן - שלושה חברים שלמדו יחד בפנימיה הצבאית בריאלי בחיפה ומכירים האחד את השני כבר 9 שנים. כולם החלו היום את שירותם כמפקדי פלוגות בשריון ובצנחנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הם הכירו כשהיו נערים, אך לעולם לא האמינו כי יסיימו יחד את הקורס המרגש - וייכנסו לנעליים כבדות האחריות של מפקד פלוגה בצה"ל. מאז שהכירו ועד היום הם חברים טובים - נפגשים אחר הצהריים, יוצאים יחד ומשתתפים במבצעים צבאיים משותפים.

"היינו חברים בפנימיה ונתקלנו הרבה אחד בשני בשירות הצבאי, וגם על אזרחי", סיפר לחדשות 2 באינטרנט סרן עופר טכורש בן 24 מהרצליה. "ברמה האישית תמיד יש לי פינה חמה בלב לחבר'ה מהפנימיה, ועכשיו אני מתחיל את התפקיד כששניים מהחברים הטובים שלי מסיימים איתי - זה משהו אחר". טכורש התחיל היום את תפקידו כמפקד פלוגת אימון מתקדם של גדוד 53 של השריון בבסיס סיירים בדרום.

גם סרן איתמר מיכאלי בן 24, מכרמיאל, חברו של עופר שהחל היום את תפקידו כמפקד פלוגה מבצעית בחטיבה 7, שמח לשמוע שהוא יבצע את הקורס עם שניים מחבריו. "אני מכיר אותם מגיל 14. היינו בחדרים ביחד והתכוננו לגיוס וגדלנו שלושתנו במסעות ובניווטים", סיפר מיכאלי. "הרגשתי בבית כשהייתי איתם, כמו משפחה ודיברתי איתם בצורה הכנה ביותר - נלחמנו יחד במבצע 'עופרת יצוקה'".

יחד עם שניהם יסיים גם סרן אורן מזרחי, בן 25 מחיפה - הצנחן היחיד מבין השלושה. הוא היה מפקד כיתה בחטיבה האדומה, שימש כמפקד בבסיס האימונים ואף היה מפקד בבה"ד 1 (בית הספר לקצינים). הוא ישוב לשרת כמפקד פלוגה ויכשיר טירונים בחטיבה.

"מרגיש מוכן למלחמה"

למרות שהם ייכנסו בקרוב לתפקיד עם הרבה יותר אחריות הם לא חוששים מכל תרחיש שעתיד לבוא. "אני ברמה האישית מרגיש מוכן למלחמה ומרגיש שהצבא מוכן להתמודד עם כל עימות", הדגיש סרן טכורש שחושב להמשיך לקריירה צבאית. "בצה"ל קרו תהליכים מאוד טובים בשיפור בהכנות למלחמה או לכל עימות שלא יהיה וככל שהמשכתי בצבא ראיתי איך הוא מתפתח ומתקדם - רמת האימונים והמוכנות עולה כל הזמן".

"כל מפקד מחלקה, כל מפקד פלוגה וכל אלוף יודע כי אסור לצה"ל לשקוט על שמריו, שכל זמן שאיננו במצב מלחמה או חירום, עלינו להתכונן במרץ לקראת כל תרחיש העלול לסכן את ביטחון ישראל", הדגיש הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ בנאומו אתמול מול בוגרי הטקס ויקריהם. "זו היא ההבטחה התמידית של צה"ל, שעליכם לחדש גם בכניסתכם לתפקידיכם הבאים ואני בטוח שתשכילו לקיימה בשקט ובבטחה, במקצועיות ובתחושת שליחות".

מפקד זרוע היבשה, אלוף שלמה (סמי) תורג'מן, ציין כי "כל מי שנמצא כאן היום, שייך לנבחרת מיוחדת במינה, אשר אנו מאמינים כי יש בו הפוטנציאל והיכולת להוביל פלוגה במלחמה ואף להתקדם לתפקידים בכירים יותר. אתם מגיעים ליחידות בתקופה בה המזרח התיכון נמצא בעיצומם של שינויים עמוקים ומהירים. בזירות השונות מתעצמים ומתכוננים וללא ספק שבמהלך תפקידכם כמפקדי פלוגות תידרשו למבחנים מבצעיים, מהותיים ומשמעותיים".