מצרים במסר מאיים לישראל: "נגדע ידו של מי שיפעל בסיני"

תקרית הירי האחרונה ביום שישי על גדר הגבול עם מצרים, עוררה בישראל פעם נוספת דיון על הצורך במבצע צבאי בסיני. גורם ביטחוני בכיר במצרים מזהיר: "עוקבים אחר כל התערבות של ישראל, לא נאפשר פגיעה באף פיסת אדמה"

"נגדע את ידי התוקפים". הצבא המצרי בסיני (AP)

בקהיר מקשיבים בימים האחרונים לקולות העולים מישראל בעקבות ניסיון פיגוע נוסף שיצא משטח סיני ביום שישי האחרון, בו נהרג רב"ט נתנאל יהלומי - ולראשונה גם מגיבים. בכיר בצבא המצרי מזהיר בראיון לעיתון אל מסרי אל-יום: "נגדע את ידו של כל מי שיפעל בסיני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

התקרית הביטחונית גררה תגובות חריפות מירושלים, שקראו לפעולה של צה"ל לטיהור גורמי הטרור בחצי האי. בין היתר, על פי הדיווחים, ראש הממשלה בנימין נתניהו שוקל גם הוא מתווה כזה.

בראיון לעיתון אל מסרי אל-יום איים הבכיר בצבא המצרי, שלא הזדהה בשמו, כי בקהיר "עוקבים אחר כל התערבות ישראל באזור הגבול, ולא תתאפשר פגיעה באף פיסת אדמה בשטח סיני".

 התקרית בהר חריף - המחבלים ניצלו סיוע הומניטרי של צה"ל

במהלך התקרית הבטחונית בגבול סיני, נהרג רב"ט נתנאל יהלומי, חייל התותחנים בן 20 מהיישוב הדתי נוף איילון. חייל נוסף נפצע קל עד בינוני מירי שנפתח לעבר כוח שעסק בפעילות ביטחונית שוטפת באזור ציר פילדלפי.

האירוע הקשה אירע בשעות הצהריים של יום שישי האחרון, כשהשניים היו חלק מכוח שעסק בפעילות ביטחונית שוטפת באזור גבול ישראל-מצרים. לפתע, פתחו מחבלים לעברם באש. רופאים צבאיים שהגיעו למקום העניקו לשניים טיפול רפואי, אך נאלצו לקבוע את מותו של יהלומי.

 אלוף פיקוד הדרום, טל רוסו, הגיע לזירת האירוע במסגרת התחקיר, ועדכן על השתלשלות התקרית: "האירוע החל במקום שבו יש השלמות אחרונות של סגירת הגבול על ידי המכשול (הגדר). כאשר הכוח ניגש לתת מים לפליטים, שלושה מחבלים מקיפים אותו ואוגפים אותו בערוץ נסתר, ומתקילים את הכוח מטווח של מאה מטרים".