תחקיר הפיגוע בגבול ישראל-מצרים: לוחמת זיהתה המחבלים, הזעיקה כוחות, והסתתרה מאחורי שיח

בצה"ל ממשיכים לחקור את התקרית במהלכה נהרג רב"ט נתנאל יהלומי. מתחקיר ראשוני עולה כי לוחמת אחרת, זו שדיווחה ראשונה על המחבלים, הזעיקה את הכוחות והסתתרה בשיחים. דובר צה"ל: הלוחמת לא נדרשה להסתער; התחקיר נמשך

צה"ל ממשיך בתחקיר התקרית (דו"צ)

בצה"ל ממשיכים לחקור את נסיבות תקרית הירי ביום שישי האחרון סמוך להר חריף שבגבול ישראל-מצרים, במהלכה נהרג רב"ט נתנאל יהלומי ז"ל. מתחקיר ראשוני שנערך בפיקוד דרום עולה כי הלוחמת הראשונה שזיהתה את חוליית המחבלים הסתתרה בשיחים מחשש שיפגעו בה - והזעיקה למקום את מפקדיה. דובר צה"ל, תא"ל פולי מרדכי מסר כי "החיילת לא נדרשה להסתער".  

את הידיעה פרסמה לראשונה הבוקר כתבת קול ישראל כרמלה מנשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהתחקיר הצה"לי של תקרית הירי עולה, כי במהלך חילופי האש בין צה"ל למחבלים חיפשו לוחמי גדוד "קרקל" אחר חברתם ליחידה. בסופו של דבר, החיילת שדיווחה על הירי נמצאה כשהיא מסתתרת בשיחים. במהלך החיפושים אחריה עלה החשד שנפצעה או נחטפה.

החברים לגדוד: "יש לתמוך בלוחמת"

עוד על פי הפרסום בקול ישראל, בעקבות הדברים, מתחו חבריה לגדוד ביקורת על התנהלותם של המפקדים בתחקור האירוע. הם ציינו כי יש לתמוך בלוחמת ולא לביישה. הלוחמים אף ציינו, כי אחד הקצינים ציין שהלוחמת "לא צריכה טיפול, אלא שתי 'כאפות' והיא תתאפס. לא קרה שום דבר".

"הלוחמת כמו גם לוחמים גברים כשהם תחת אש לעתים נתקפים בתגובות קרב שעלול לשתק אותם לפרק זמן. אל לנו לשפוך את התינוק עם המים ולהטיל כתם על יחידה מיוחדת במינה", הדגישה בתגובה למקרה ח"כ תא"ל במיל' מירי רגב. "יש לחזק את ידי מפקדי ולוחמי יחידת קרקל. כמי שפעלה ופועלת למען קידום נפגעי תגובות קרב הדבר החשוב ביותר היא תמיכה וחיבוק חם של המפקדים והחיילים את הלוחמת כדי להחזיר אותה מהר ככל האפשר לשורת הלוחמים".