הלוחמת שהסתערה על המחבלים בסוף השבוע: "לא חשבתי, עשיתי מה שצריך לעשות"

לאחר שהתאוששה מן המחזות הקשים שבהם חזו עיניה בסוף השבוע האחרון, במהלך תקרית האש שבה נהרג חברה לגדוד רב"ט נתנאל יהלומי ז"ל, סיפרה אמש רב"ט ש', הקלעית מגדוד קרקל שהייתה שותפה לחיסול המחבלים באירוע, על שהתרחש. "היה ברור לי שאנחנו בסכנת חיים", גוללה את שאירע

"היה ברור לי שאנחנו בסכנת חיים". רב"ט ש' (חדשות 2)

אחרי הקרב, הלוחמת מדברת: רב"ט ש', הקלעית מגדוד קרקל שהייתה שותפה לחיסול המחבלים שהביאו למותו של חברה לגדוד, רב"ט נתנאל יהלומי בסוף השבוע, סיפרה אמש לחבריה על רגעי האימה שפקדו אותה ואת חבריה בצהרי שישי, בעת שחוליית המחבלים ניצלה את הסיוע שהעניקו הלוחמים לפליטים אפריקנים - וירו לעברם. את דבריה פרסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"פתאום שמענו בקשר חיילת שצועקת 'יורים עליי, יורים עלינו'", סיפרה רב"ט ש' בהתרגשות. "אמרתי לנהג ההאמר: 'סע אליה, כמה שיותר מהר'", הוסיפה. "זה היה אירוע ההתקלות עם מחבלים הראשון שלי ושל הגדוד. בדרך לשם חשבתי על החיילת ששמענו בקשר ופחדתי עליה. מגיעים לה כל השבחים, לא פחות ממה שמגיעים לי על כך שהיא הזעיקה את הכוחות למקום".

כשהגיעה הלוחמת אל מקום האירוע, היא ניצבה מול מחזה לא פשוט, אך היא לא נרתעה. "לא חשבתי פעמיים", סיפרה והדגישה: "יצאתי מההאמר ועשיתי את מה שהיה צריך לעשות. רצתי תחת אש עד שהגעתי אל נתנאל, אבל כשאראיתי אותו אמרתי למפקד שנראה לי שאי אפשר להצילו ושאנחנו חייבים להמשיך הלאה". על ההחלטה הקשה הזו היא אמרה: "זה לא פשוט, אבל הסתמכתי על הניסיון שלי במד"א ומצאתי את הכוח להגיד למפקד שלי: 'קדימה, בוא נמשיך'".

"היה לי ברור שאנחנו נמצאים בסכנת חיים"

לאחר מכן, כך עולה מהדברים שסיפרה הקלעית לחבריה, התעשתה ופעלה באומץ לב. "היה לי ברור שאנחנו נמצאים בסכנת חיים. אחד המחבלים התפוצץ ממש לידנו, וחלקים ממנו עפו לכל כיוון", אמרה והדגישה: "תוך כדי יריות התחלתי להבין מה קורה, איפה אנחנו נמצאים ומאיפה יורים עלינו המחבלים".

"רצתי תחת אש עד שהגעתי אל נתנאל, אבל כשראיתי מה מצבו הבנתי שאי אפשר להציל אותו", סיפרה הקלעית. אחד המחבלים התפוצץ לידנו. היה ברור שאנחנו נמצאים בסכנת חיים. הסתערתי וחשבתי על ההורים שלי. אחרי שירינו במחבלים חזרתי אל הפצוע השני, מתי, ואמרתי לו: 'תהיה חזק, אתה גיבור'".

מלבד רב"ט יהלומי ז"ל שנהרג בקרב היריות, נפצע גם הלוחם מתי ילובסקי. "חזרתי אליו ואמרתי לו: 'תהיה חזק, יש לך פציעת בטן'", גוללה בהתרגשות רב"ט ש' את פרטי האירוע. "הוא אמר לי שהוא יודע ושכואב לו, אז ביקשתי ממנו להשתדל להיות עירני למרות הכאבים", הדגישה, וספדה גם לחברה לגדוד, רב"ט יהלומי ז"ל: "אני עדיין חושבת על נתנאל וחשוב לי למסור את תנחומיי ואת צערי העמוק להורים היקרים שלו, שחינכו אותו וגידלו אותו על התורה ובדרכי נועם. הוא פעל כמו שצריך והצליח גם לירות במחבל לפני שנהרג".

אמה של רב"ט ש': "כולם אומרים שהיא 'פייטרית'"

אלמלא נהרג רב"ט נתנאל יהלומי ז"ל בתקרית סמוך להר חריף - היו מגדירים בצה"ל את הפעולה הזו כהצלחה. שלושה מחבלים חוסלו, בשיתוף פעולה של כוחות תותחנים וקרקל - הגדוד המעורב, שבו משרתות גם לוחמות. אמה של ש' סיפרה לחדשות 2 על התחושות המעורבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

האם סיפרה על השיחה הראשונה שקיימה עם בתה אחרי הפעולה. "הבת שלי התקשרה, ואמרה לי 'אני בסדר', בכתה ואז התנתקה השיחה. עלו לי כל מיני דברים בראש - אולי היא נפצעה. שמעתי שחייל אחד נהרג, אחר נפצע, חששתי שאולי זו היא. פחדתי שזו הבת שלי ולא רצו לספר לי, היא לא רצתה לספר לי כדי שלא אדאג".

בחלוף השעות הפחד הגדול התחלף בגאווה. "היא פייטרית, כולם אומרים, יש אמא שלא גאה בבת שעושה דבר כזה? אחרי כל הדאגות וכל המכשולים האלה", אמרה האם בהתרגשות, אך ציינה שמאז השיחה הראשונה עוד לא הספיקה להחליף איתה דברים באריכות: "היא לא ישנה כבר יומיים. אי אפשר לדבר איתה".