אם החיילת שחיסלה מחבל: "כולם אומרים שהיא פייטרית"

יומיים אחרי חילופי האש בגבול מצרים, הולך ומתפזר הערפל סביב הפעולה המהירה של הכוחות, במסגרתה חיסלה לוחמת בגדוד קרקל את אחד המחבלים. אמה סיפרה היום לחדשות 2 על השיחה הראשונה שקיימה איתה אחרי הפעולה: "היא אמרה שהיא בסדר, בכתה והשיחה התנתקה. עלו לי כל מיני דברים לראש"

אלמלא נהרג חייל התותחנים רב"ט נתנאל יהלומי בתקרית סמוך להר חריף בסוף השבוע - היו מגדירים בצה"ל את הפעולה הזו כהצלחה. שלושה מחבלים חוסלו, בשיתוף פעולה של כוחות תותחנים וקרקל - הגדוד המעורב, בו משרתות גם לוחמות. אחת מהן חיסלה בעצמה את אחד המפגעים שהיה מצויד באמצעי לחימה, ואמה מספרת לחדשות 2 על התחושות המעורבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

האם סיפרה על השיחה הראשונה שקיימה עם בתה אחרי הפעולה. "הבת שלי התקשרה, אמרה לי אני בסדר, בכתה ואז התנתקה השיחה. עלו לי כל מיני דברים בראש - אולי נפצעה, שמעתי שחייל אחד נהרג, אחר נפצע, חששתי שאולי זו היא. פחדתי שזו הבת שלי ולא רצו לספר לי, היא לא רצתה לספר לי כדי שלא אדאג".

בחלוף השעות הפחד הגדול התחלף בגאווה. "היא פייטרית, כולם אומרים, יש אמא שלא גאה בבת שעושה דבר כזה? אחרי כל הדאגות וכל המכשלים האלה", אמרה האם בהתרגשות, אך ציינה שמאז השיחה הראשונה עוד לא הספיקה להחליף איתה דברים באריכות: "היא לא ישנה כבר יומיים. אי אפשר לדבר איתה".

 אמש - רב"ט נתנאל יהלומי הובא למנוחות

אמש ליוו מאות בני אדם למנוחות את רב-טוראי נתנאל יהלומי שנהרג מירי מחבלים בתקרית האש בגבול ישראל-מצרים ביום שישי האחרון. לפני תחילת מסע ההלוויה הגיעו לבית המשפה ביישוב הדתי נוף איילון קצין תותחנים ראשי ומפקד חטיבת שגיא ומסרו למשפחה את פרטי התחקיר.

"לפני יותר מ-20 שנה נולד לנו תינוק וקראנו לו נתנאל כי קיבלנו מתנה", ספד לו אביו שמואל. "לא חשבתי שאני אצטרך להיפרד כל כך מהר", אמרה אחותו של נתנאל ז"ל אביטל. "אנחנו נפרדים רק בגוף - הנשמות שלנו קשורות". עוד הוסיפה כי "המפקד שלך אמר שאתה גיבור ואם היה צריך להקריב את הקורבן הזה לפחות זה על הגנת המולדת".