עלה לישראל לשרת כלוחם - ומצא את עצמו ברחוב

א', שעלה לבדו מאוקראינה להתגייס לצה"ל ביקש מהצבא לספק לו קורת גג, אך נתקל באטימות ונאלץ לישון על ספסל. "אמרתי שאני חייל בודד, ואמרו לי שאחכה עד שיטפלו בי", סיפר. בעקבות פניית חדשות 2 באינטרנט נמצא לו חדר בבית החייל בי-ם. דובר צה"ל: "אופן הטיפול בפנייתו ייבדק"

עלה בשביל לשרת כלוחם. צילום אילוסטרציה (dailymail)

רצה להיות לוחם - ונלחם בביורוקרטיה: א', שהיה בסך הכל בן 7 כשעלה לישראל עם משפחתו מאוקראינה ושב למולדתו כעבור כמה שנים, החליט לעלות ארצה בשנית כדי לשרת כלוחם בצה"ל. אלא שאז הוא נקלע לטלטלות הגיוס והביורוקרטיה ומצא את עצמו ישן ברחוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כשלושה שבועות, החליט א' לעלות ארצה כדי להתגייס ליחידה קרבית בצה"ל. למרות שטרם התגייס רשמית הוא מוגדר חייל בודד ומטופל על ידי המחלקה לחיילים בודדים. עוד כשהיה באוקראינה הוא וידא שיקבל מקום מגורים, כי אין לו משפחה בארץ ולא היה לו היכן לגור. כשפנה לראשונה ללשכת הגיוס בירושלים, ימים בודדים אחרי שעלה ארצה, אמרו לו שהבקשה בטיפול ושיש תור.

"המש"קית אמרה לי שיש תור ושאין מה לעשות - למרות שאמרתי לה שאני חייל בודד", סיפר א' לחדשות 2 באינטרנט. בשבועות האחרונים הוא היטלטל בין בתי חבריו, שם ישן עד שנאלץ לעזוב. למרות שפנה ללשכה ואמר שאין לו היכן לישון, הוא שב ונתקל באטימות: "אתה עדיין צריך להמתין בתור", אמרו לו.

"ישנתי על ספסל ברחוב"

כשהוא ללא קורת גג, לקח א' את חפציו ונסע לרחובות - שם, על ספסל בלב שכונה בעיר הוא ישן במשך שני לילות, מקווה שמישהו ישתכנע וימצא לו מקום מגורים בהקדם. "ישבתי בלשכת הגיוס כמה ימים ואמרתי להם שאני ישן ברחוב", הוא מספר. "חיכיתי, אבל שום דבר לא השתנה - ישנתי על ספסל בלילה. אף אחד לא ראה אותי, אבל לא הייתה לי ברירה".

בעקבות פניית חדשות 2 באינטרנט הבוקר לצה"ל, הודיעו לא' היום אחר הצהריים כי נמצא בשבילו חדר זמני בבית החייל בירושלים. "אני מאוד מקווה שזה יהפוך ללא זמני ושיהיה לי איפה לישון לתמיד", סיכם א'.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "משהובא עניינו של החייל לידיעת המוקד לחיילים בודדים, הוסדר לו חדר בבית החייל בירושלים באופן מיידי. אופן הטיפול בפנייתו בלשכת הגיוס ירושלים מצוי בבדיקה".