אירן מאיימת: "נתקוף כדי למנוע פעולה ישראלית"

מפקד חיל האוויר של משמרות המהפכה הזהיר כי אם אירן תזהה הכנות ישראליות לתקיפה בשטחה היא תתקוף ראשונה. "לא נתחיל שום מלחמה, אבל אנו יכולים לשגר מתקפת מנע אם נראה שהאויב עושה צעדים". הוא הדגיש כי במקרה של מתקפה ישראלית , התגובה האירנית תופנה גם למטרות אמריקניות

אירן ממשיכה לשגר איומים, ואף מחריפה את הטון. אחרי שאתמול אמר מפקד משמרות המהפכה כי ישראל תימחק אם תעז לתקוף, היום מזהיר מפקד חיל האוויר של המשמרות ממתקפת מנע אירנית. "אירן מסוגלת לשגר מתקפה מוקדמת, אם היא תהיה בטוחה שישראל מתכוננת לתקוף אותה", אמר הגנרל אמיר אלי האדג'יזדה לערוץ הטלוויזיה האיראנית אל עלאם.

"אירן לא תתחיל שום מלחמה, אבל היא יכולה לשגר מתקפת מנע אם תהיה בטוחה שהאויב עושה את הצעדים האחרונים כדי לתקוף אותה", צוטט הקצין הבכיר, שהזהיר כי מתקפה ישראלית עשויה להצית "מלחמת עולם שלישית".

"אנו לא יכולים לדמיין שהשלטון הציוני יתחיל מלחמה ללא תמיכתה של אמריקה", הדגיש. "לכן, במקרה של מלחמה - זו תהיה מלחמה נגד שתיהן, אין שום ספק שנהיה במלחמה מול הבסיסים שלהם. במקרה כזה, יקרו דברי לא צפויים ושלא יאומנו, זה יכול לעורר מלחמת עולם שלישית".

טהרן מאשימה: סבא"א מסייעת לישראל

מוקדם יותר היום טען מחוקק באירן כי ראש הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית מעביר מידע מסווג על תכנית הגרעין של טהרן - לישראל. האמירה של חבר הפרלמנט האירני ג'וואד ג'הנגירזדה, מופנית לא רק לקהילה הבינלאומית או לסבא"א, אלא יוצאת באופן מכוון נגד העומד בראש הסוכנות יוקיה אמאנו.

על פי הפרסומים בטהרן, גורמים בממשל האירני רואים באמאנו אחראי ישיר לכשלון המשא ומתן בין הרפובליקה האיסלאמית להקהילה הבינלאומית. חבר הפרלמנט צוטט היום באתר מקומי: "אמאנו עורך סיורים לתל אביב, ושואל את הגורמים הרשמיים בישראל מה דעתם על הפעילות הגרעינית האירנית. זה מצביע על כך שהמידע על הגרעין האירני עולה בדיונים עם המשטר הציוני ואויבים אחרים של הרפובליקה המוסלמית".

"אם פעולות הסוכנות יגרמו למשטר האירני להפסיק את שיתוף הפעולה עם הגוף הבינלאומי, כל האחריות תיפול על כתפיו של ראש הסוכנות", איים חבר הפרלמנט, שגם מכהן בוועדת החוץ והביטחון האירנית.