הרמטכ"ל סייר באזור התקרית: "גבול סיני ימשיך לאתגר"

יחד עם דובר צה"ל, הגיע גנץ לאזור שבו התרחש ביום שישי האחרון הפיגוע שגבה את חייו של רב"ט נתנאל יהלומי ז"ל. הוא הזהיר כי גם אחרי השלמת בניית גדר המערכת "האיום לא ייפסק"

שיבח את הלוחמים. הרמטכ"ל גנץ בביקור (דובר צה"ל)

במקביל לקבלת האחריות על ביצוע הפיגוע בגבול הדרום, סייר הבוקר הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, בזירה שבה התרחש קרב היריות עם המחבלים ובה נהרג לוחם צה"ל, רב-טוראי נתנאל יהלומי ז"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גנץ שוחח עם לוחמי התותחנים וקרקל שנאבקו במחבלים. הם גוללו באוזניו את השתלשלות האירועים ביום שישי האחרון וכיצד הסתערה הקלעית לעבר אחד מחברי החולייה ופגעה בו.

"אנחנו לוחמים המגנים על הגבולות", אמר גנץ לחיילים. "יש היתקלויות. כל מי שבחר להיות לוחם יודע שדבר כזה יכול לקרות. אני חושב שנתנאל (יהלומי) מימש את העניין עד תום - במלוא מובן המילה. הוא דילג, יצר מגע, נלחם ונהרג. כל אחד מכם יכול היה להיות הוא".

"האיום הדרומי לא ייפסק"

על המשך ההתמודדות הביטחונית בגזרה אמר גנץ כי "גבול סיני ימשיך לאתגר אותנו. בשנתיים האחרונות נעשה מאמץ אדיר לסגור אותו - אך גם כשהוא ייסגר, לא ייפסק האיום".

יחד עם הרמטכ"ל סייר בזירת הפיגוע גם דובר צה"ל, תת-אלוף יואב (פולי) מרדכי. בעמוד הפייסבוק שלו כתב על כך: "עבורי, היה מרגש במיוחד לשמוע את הלוחמת שתיארה כיצד הגיעה לנתנאל יהלומי ז"ל והמשיכה לחתור למגע בנחישות עד שהסתערה לעבר המחבלים". על כך הוסיף: "חשבתי לעצמי איך רק לפני עשור, הייתה סיטואציה יכולה להתקיים רק בחזוננו".