ארגון עלום קיבל על עצמו האחריות לפיגוע: "היהודים היו מעורבים בסרט המעליב"

כלי תקשורת ערביים פרסמו הצהרה מטעם קבוצה המכונה "אנסאר אל-מקדס", שבה נטען כי אנשיה היו אחראים למתקפת הטרור בדרום בה נהרג חייל צה"ל, שבאה כנקמה על הפגיעה בנביא מוחמד: "היהודים - מקור לכל הרעות החולות"

חיילים בדרום. ארכיון (דובר צה"ל)

יומיים אחרי הפיגוע בגבול ישראל-מצרים, שבו נהרג רב-טוראי נתנאל יהלומי ז"ל, קיבל על עצמו ארגון המכנה עצמו "אנסאר אל-מקדס" את האחריות לביצועו. בהצהרה מטעם אנשיו שפורסמה הבוקר בכלי תקשורת ערביים נמסר כי המהלך בא כנקמה על הסרטון האמריקני שהשמיץ את הנביא מוחמד ועורר גל מחאה בעולם המוסלמי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מקור הסרט החזירי שהעליב את הנביא הקדוש אומנם בארצות הברית, אך עם זאת - מעורבותם של היהודים ביצירתו בולטת. הם (היהודים) המקור לכל הרעות החולות ועל כן קיללו אותם האל וכל שליחיו". 
 
הסערה סביב הסרט - "תמימות המוסלמים" - נתנה את אותותיה גם היום, בארץ ובחו"ל. במזרח ירושלים ניסתה הבוקר פלסטינית בת 32 לדקור שוטר - ונעצרה. היא סיפרה כי המניע למעשה היה העלבון שחשה לנוכח האופן שבו הוצג הנביא מוחמד.

במקביל, התבטא בחריפות שר בממשלת פקיסטן והציע פרס בגובה 100 אלף דולרים למי שירצח את יוצר הסרט.

חקירת הפיגוע נמשכת במצרים ובישראל

כוחות הביטחון הישראליים והמצריים משתפים פעולה בחקירת הפיגוע בגבול הדרום. מהממצאים שעלו עד כה התברר כי בזכות התגובה המהירה של לוחמי צה"ל נמנעה, ככל הנראה, מתקפת טרור גדולה ומשולבת.

נוסף על כך, התברר כי חוליית המחבלים ערכה תצפיות על תנועת החיילים באזור, בזמן שאלה העניקו סיוע לקבוצת מסתננים אפריקניים שניסו להיכנס לשטח ישראל ונבלמו בגדר המערכת הנבנית.