האב הפצוע: "נפגענו מאוד מכוויות, שלחו אמבולנס"

אבנר שפירא מיהר להתקשר למוקד החירום המקומי מיד אחרי שנפגע עם בתו איילה מבקבוק תבערה. "אנחנו נגיע הביתה", אמר למוקדנית. "ביקשתי שיביאו אליכם גם אמבולנס, גם כוחות צבאיים", השיבה. כך זה נשמע

שלושה ימים לאחר פיגוע בקבוק התבערה שבו נפצעו אבנר שפירא ובתו איילה בת ה-11, מתפרסמת הקלטה של השיחה שביצע האב מיד לאחר האירוע למוקד הביטחוני של המועצ האזורית שומרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שניות ספורות לאחר שמילטו את עצמם מרכבם הבוער, התקשר שפירא, שנפצע קל, אל מוקד הביטחון המקומי ודיווח על האירוע. בשיחה הראשונית שקיים עם נציגת המוקד, ניסה האב לתאר את מצבה של בתו, שנפצעה קשה מאוד.

נציגת המוקד: "עם מי אתה נמצא עכשיו?"
אבנר שפירא: "עם הבת שלי"
נציגת המוקד: "עם הבת שלך, אתם בסדר? אתם לא נפגעתם?"
אבנר שפירא: "אנחנו נפגענו מאוד, כוויות, אני לא יודע באיזה דרגה"
נציגת המוקד: "אוקיי"
אבנר שפירא: "אנחנו נגיע הביתה, הזמנתי אמבולנס"
נציגת המוקד: "אתה רוצה לחכות איתי על הקו?"
אבנר שפירא: "אני לא יודע, אני רוצה שיביאו אמבולנס"
נציגת המוקד: "אני עכשיו, אני, תהיה איתי על הקו, אני ביקשתי שיביאו אליכם גם אמבולנס, גם כוחות צבאיים, הבנתי שהרכב נטוש נכון? לא נשאר שם אף אחד נכון?"
אבנר שפירא: "הרכב נטוש נכון, יכול להיות שהוא עדיין עולה באש, אני לא יודע"

"הקולות הקשים הללו לא אמורים להישמע במוקד מוניציפאלי בשום מדינה מתוקנת", אומר יוסי דגן, מ"מ ראש מועצת שומרון. "לא ייתכן שבמרכז המדינה, אב שמסיע את בתו הביתה לא יוכל להבטיח לה כי יגיעו הביתה בשלום. מדינת ישראל צריכה להחליף דיסקט".

אמש עצרו לוחמי יחידת דובדבן מספר חשודים במעשה, שהודו בחקירתם כי יצאו לעבר הציר שבו נסעו האב ובתו במטרה להשליך בקבוקי תבערה על כלי רכב ישראלים. "מעצר כירורגי של המחבלים, שהחלו כמובן לקבל משכורות עתק מהרשות הפלסטינית מיד עם מעצרם, איננו יכול בשום אופן להוות תחליף למלחמה אמתית בתשתית הטרור של הרשות הפלסטינית המסיתה, מעודדת ואף מממנת", אמר דגן. "אי אפשר שלא להפנות אצבע מאשימה ולומר בקול ברור: אילולא עוכבה תכנית המתאר של שכונת אל-מתן מסיבות פוליטיות גרידא, היה ניתן כבר מזמן להכשיר כביש גישה בטיחותי ובטחוני כמו בכל מקום אחר בארץ".

במקביל, מוסיף להיות קשה מצבה של איילה בת ה-11 שעדיין מאושפזת בבית החולים שיבא תל השומר כשהיא סובלת מכוויות ב-50% מגופה, בעיקר בפלג גופה העליון.