שר הפנים ישי: "לאסור מגע של חיילים עם מסתננים"

בעקבות התקרית בגבול ישראל-מצרים בה נהרג לוחם צה"ל רב"ט נתנאל יהלומי, קורא שר הפנים אלי ישי לבכירי צה"ל לאסור על החיילים לקיים מגע עם המסתננים. "צעקותיהם של ארגוני זכויות האדם עדיפות על פני צעקותיהם של משפחות השכול", טוען ישי. במקביל, בצה"ל תדרכו את החיילים לנקוט במשנה זהירות

יומיים לאחר התקרית הקשה בגבול ישראל-מצרים, מזהיר היום שר הפנים אלי ישי מהמצב בגבול וקורא לבכירי צה"ל לקדם נוהל האוסר יצירת מגע עם המסתננים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אם בעבר היה מותר לחיילי צה"ל לעשות שימוש בטרמפים עד שהובהר כי הדבר עלול לעלות בחייהם, כך יש לנהוג כלפי המסתננים- על צה"ל לקדם הוראה ברורה האוסרת על חיילים יצירת מגע עם מסתננים", טען הבוקר ישי. "צעקותיהם של ארגוני זכויות האדם עדיפות על פני צעקותיהם של משפחות השכול". מתחקיר צה"ל עלה שהמחבלים ניצלו את הזמן בו החיילים סייעו למסתננים.

בריאיון לערוץ החדשות הבהיר השר ישי: "ברור לי שארגונים ינצלו את תום הלב שלנו ואת הרצון שלנו לסייע. שיהיה ברור - למסתננים אין כניסה לישראל, מי שיגיע לא יקבל סיוע, במיוחד כאשר נשקפת סכנה לחיילי צה"ל. אנחנו נחושים בכך שמסתננים לא ייכנסו לכאן. ברגע שיש סכנה צריך לבדוק את הנוהל, לשנות אותו להבהיר לכולם בצורה ברורה - מי שמגיע לגדר לא יקבל סיוע. לגבי חיילי צה"ל, ברגע שנשקפת סכנה לחייהם אסור לקחת אפילו אחוז אחד של סיכון".

בצה"ל חוששים מפיגוע נוסף. ארכיון (חדשות 2)

במקביל, בצה"ל חוששים שהמחבלים ינסו שנית לפגע בחיילים על הגבול בחסות המסתננים. בעקבות האירוע ביום שישי, בו נהרג רב-טוראי נתנאל יהלומי, תודרכו לוחמי צה"ל שמשרתים סמוך לגבול לנקוט משנה זהירות בעת טיפולם במסתננים - בין אם בתשאול אם בין אם כשהם מביאים להם מים, זאת מחשש לתקרית ירי נוספת.

"לעתים קשה מאוד להבחין בין מסתננים גבול לבין מחבלים ונראה שארגוני הטרור בסיני מנסים לנצל עד כמה שאפשר את האזור בו הגדר עדיין לא בנויה", סיפר גורם צבאי לחדשות 2 באינטרנט. "החיילים צריכים להיזהר ובאירוע האחרון הם פעלו היטב".