כמעט אסון: שני תתי-אלופים בחיל האוויר כמעט התנגשו בטיסה במהלך תרגיל

ראש להק כוח אדם בחיל האוויר ומפקד בסיס חצרים בחיל, קצינים בדרגת תת-אלוף טסו בשני מטוסי אף-16 כחלק מתרגיל בדרום ביום חמישי האחרון וכמעט התנגשו באוויר. הם היו במרחק 100 מטרים אחד מהשני בניגוד לנהלים. מפקד חיל האוויר הורה לרענן נהלים. דובר צה"ל: האירוע מתוחקר

כמעט אסון באוויר. ארכיון (רויטרס)

שני קצינים בכירים בחיל האוויר כמעט התנגשו במהלך תרגיל שנערך ביום חמישי האחרון, כך נחשף הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות". ראש להק כוח אדם בחיל האוויר, תת-אלוף אילן בוגר ומפקד בסיס חצרים, תת-אלוף זיו לוי השתתפו בתרגול אווירי בדרום הארץ במהלכו הם טסו במטוסי אף-16 מסוג "ברק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אבל אז, במהלך התרגיל, השניים טסו אחד מול השני - חרטום מול חרטום - ובניגוד לנהלים הגיעו למרחק של מאה מטרים בלבד זה מזה, מה שמוגדר בחיל האוויר כעבירת בטיחות חמורה. סטייה של אחוזים בודדים יכלו להוביל לאסון אווירי.

בעקבות התקרית, הנחה מפקד חיל האוויר אלוף אמיר אשל את מפקדי הטייסת בחיל לקיים לכלל הטייסים שעתיים של רענון והנחיות בטיחות. בנוסף, ביום חמישי הקרוב יכונסו כל טייסי הקרב ליום עיון בנושאי בטיחות.

בדובר צה"ל אישרו את התקרית ומסרו כי "האירוע מתוחקר כנדרש בכל אירוע בטיחות. חיל האוויר נדרש להתאמן באופן הקרוב ככל הניתן למתאר האמת בכלל הגזרות על מנת לשמור על יכולותיו המבצעיות, תוך שמירה קפדנית על הבטיחות".