תחקיר הפיגוע בגבול: נמנע פיגוע גדול יותר

צה"ל משתף פעולה עם צבא מצרים בחקירת תקרית האש הקטלנית אתמול בגבול, בה נהרג רב"ט נתנאל יהלומי. מהתחקיר הראשוני עולה שתגובת הכוחות המהירה מנעה פיגוע משולב וגדול הרבה יותר. בינתיים, בסיני נמשך מצוד אחר שני מחבלים, חברי החוליה

בצה"ל נמשכת חקירת הפיגוע שאירע אתמול בגבול עם מצרים: מחקירה משותפת עם הרשויות בקהיר, שנמשכת כבר יותר מיממה, על שתגובת הכוחות המהירה - בה נהרג גם חייל צה"ל נתנאל יהלומי - ומנעה פיגוע משולב וגדול הרבה יותר, שתכננו המחבלים בסיני להוציא לפועל בתוך שטחי ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהחקירה עולה כי חוליית המחבלים תצפתה על חיילי צה"ל, בזמן שאלו העניקו סיוע לקבוצת מסתננים שניסתה לעבור את הגבול והעניקו להם מי שתייה. בשלב זה, כפי שעולה מהחקירה, פתחו המחבלים באש לעבר החיילים. גדוד הקרקל המוצב בגזרה ושהוקפץ לסייע - הוא שהביא בסופו של דבר לחיסול המחבלים.

היום הוחזרו גופות שלושה מחבלים למצרים, אך כוחות הביטחון ממשיכים במצוד אחר שני מחבלים נוספים - שהיו אף הם חברים בחוליה. ההערכה היא שהם נמלטו לתוך שטחי סיני, בעוד שהרכב בו השתמשו אותר ובסמוך לו אמצעי לחימה רבים וחגורת נפץ.

במצרים שבים וטוענים כי היו התרעות בימים האחרונים לפיגוע, אך בצה"ל מסרבים לאשר זאת. המצרים שבים וטוענים כי עדיין יש מספר התרעות בגבול. בישראל, נמשכת במקביל בניית גדר הביטחון - וזו צפויה להסתיים עד סוף השנה.

ההרוג בתקרית בגבול אתמול, רב"ט נתנאל יהלומי, יובא למנוחות בשעה 01:00 בלילה במודיעין.