מפקד משמרות המהפכה: "מלחמה עם ישראל - עניין של זמן"

הגנרל עלי מוחמד ג'עפרי שיגר בצהריים מסר מאיים לעבר ירושלים והזהיר כי פגיעה במתקני הגרעין של אירן תוביל "להכחדת הגידול הסרטני הציוני מהמרחב האיסלאמי". הוא הזהיר כי "על האויב לדעת שמהלך כזה יביא להשמדתו"

מפקד משמרות המהפכה, ג'עפרי (חדשות 2)

מפקד משמרות המהפכה הגנרל מוחמד עלי ג'עפרי, העריך בצהריים כי מלחמה בין ישראל לאירן "היא רק עניין של זמן ובסופו של דבר תתרחש" - והזהיר כי מתקפה על מתקני הגרעין של ארצו "תביא להכחדתה והשמדתה של היישות הציונית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סוכנות הידיעות האירנית "פארס", שציטטה את דבריו של ג'עפרי, דיווחה כי בדברים שנשא כינה מפקד משמרות המהפכה את ישראל "גידול סרטני שהופיע בלב המרחב האיסלאמי" ושיגר מסר מאיים שלפיו "על כל גורם עוין שהוא להבין שתקיפה באירן היא תרחיש שכדאי להימנע מלהעלות אותו על הדעת".

על ההיערכות של ארצו וצבאה לעימות עם ישראל אמר ג'עפרי כי "האיומים לעברנו מצד האויב רק גרמו לנו להיות מוכנים יותר להתמודדות עמו. אנו משקיעים מאמצים רבים בשיפור היכולות והכוח שלנו, כדי שנוכל להגן על עצמנו ועל מי שיזדקקו לעזרתנו במקרה של תוקפנות או אם האויב יחליט, בכל זאת, לנקוט צעד מטורף".

בחודש שעבר אמר ג'עפרי כי "אירן שרויה בתקופה רגישה וגורלית" בהתייחסו לעיצומים הכלכליים המחריפים על ארצו.

בסוגיה זו, אישר רק הבוקר הסנאט האמריקני ברוב מוחץ הצעת החלטה חריפה נגד הרפובליקה האיסלאמית הקובעת כי "ארצות הברית לא תתיר לטהרן להתחמש בנשק גרעיני". למרות נוסח הדברים, היא אינה כוללת תמיכה בפעולה צבאית נגד טהרן.