בני משפחתו של החייל ההרוג: "הוא היה אדם של עקרונות"

ביישוב הדתי נוף איילון קיבלו היום את השבת בעצב, עם הידיעה על מותו של בן היישוב, החייל נתנאל יהלומי בן ה-20, בהתקלות עם מחבלים על גבול סיני. רב"ט יהלומי התעקש לשרת בקרבי, למרות שבצה"ל הורידו לו פרופיל על הרכבת משקפיים. "הוא נפל על הגנת המולדת", אמרו בני משפחתו בכאב

"נפל על הגנת המולדת", נתנאל ואביו (דובר צה"ל)

אל היישוב הדתי נוף איילון שבמועצה האזורית גזר נהרו היום מאות בני אדם שהגיעו לנחם את משפחת יהלומי, לאחר היוודע דבר מותו של רב"ט נתנאל, בן המקום. בני המשפחה הוכו בתדהמה לשמע בשורת האיוב בפיהם של קציני העיר - שדפקו על דלתם בשעת הצהריים השלווה של ערב שבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המוות של נתנאל לא היה מיותר", זעקה אחותו של רב"ט יהלומי, אביטל, בכאב. "הוא נהרג על הגנת המולדת כדי שאנחנו נוכל להמשיך ולחיות פה. הוא היה אדם של עקרונות שרדף צדק כל חייו", הוסיפה בבכי. האחות אף הוסיפה כי "נתנאל היה כמו כל חייל, ספר את הימים עד לשחרור המיוחל מהצבא. גם אנחנו חיכינו לו פה בבית, שיחזור".

רב"ט נתנאל יהלומי נולד בבני ברק, והיה השלישי מבין ששת אחיו. לאחר הולדתו, עברה משפחתו ליישוב נוף איילון הסמוך לעיר מודיעין, שבו גדל. את תקופת התבגרותו העביר בישיבה התיכונית מצפה יריחו, וכשסיים את לימודיו למד בישיבת ההסדר שבמעלות והתגייס לצה"ל. למרות שבצבא החליטו להוריד לו פרופיל כיוון שהרכיב משקפיים - התעקש להתגייס לקרבי, וסופח לחיל התותחנים. היום, במהלך פעילות ביטחון שוטף שגרתית - נפל יהלומי בעת מילוי תפקידו. הלוויתו תיערך במוצאי השבת, בשעה 01:00 בבית העלמין הצבאי שבמודיעין. חייל נוסף נפצע קל עד בינוני באירוע. 

האירוע הקשה אירע בשעות הצהריים, בעת שהשניים היו חלק מכוח שעסק בפעילות ביטחונית שוטפת באזור גבול ישראל-מצרים. בעת שהגישו מים לפליטים על גדר הגבול, מחבלים פתחו לעברם באש. רופאים צבאיים שהגיעו למקום העניקו לשניים טיפול רפואי, אך נאלצו לקבוע את מותו של יהלומי, בן ישיבת הסדר, שהתגייס במרץ האחרון ושירת בפלוגה מבצעית. חברו שנפצע קשה, הוטס במסוק צה"לי לבית החולים סורוקה שבבאר שבע להמשך טיפול, שם השתפר מצבו והוא מוגדר כעת קל עד בינוני.

דובר צה"ל, תא"ל יואב (פולי) מרדכי אמר, כי "בזכות חתירה למגע אמיצה ונחושה של לוחמים ולוחמות מגדוד תותחנים וקרקל, נמנע היום פיגוע רחב היקף שיכול היה לעלות בחייהם של אזרחים ישראלים רבים. חייו של התותחן רב"ט נתנאל יהלומי שהגן בגופו ומנע פיגוע, קופחו בהתקלות הקשה עם המחבלים. בנוסף, חברו לגדוד נפצע באורח קל עד בינוני. שבת עצובה יורדת על בית אחד בישראל וצה"ל כולו מרכין עימו ראש בכאב רב ובהצדעה".

"המחבלים תכננו מסע הרג"

על גופות החבלים נמצאה תחמושת רבה: חגורות נפץ, רימונים, מחסניות, אפודים, רובים ומטולי RPG. "המחבלים תכננו מסע הרג", אמרו בצה"ל, "הכוח, ובו גם לוחמות, פעל היטב. תוך חמש עשרה דקות הסתיים האירוע כולו".

התקרית אירעה בשעות הצהריים, בעת שהחיילים עסקו בפעילות ביטחונית שוטפת באזור הר חריף שבציר פילדלפי. לפתע, כך מתברר, פתחו מחבלים לעברם באש. מצה"ל נמסר כי במהלך חילופי האש הכבדים נהרגו המחבלים שביצעו את הירי.

במהלך האירוע, נהרגו שלושה מחבלים. מצה"ל נמסר כי במקום עדיין נמשכות סריקות אחר מחבלים נוספים. עדיין לא ברור מהו השיוך הארגוני של המחבלים והאם קיים קשר בין נסיון הפיגוע הזה לבין החיסול שביצע צה"ל שלשום ברפיח.

אלוף פיקוד הדרום טל רוסו הגיע לאזור האירוע במסגרת התחקיר המתבצע. בשעות הקרובות יקיים הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ הערכת מצב בהשתתפות פורום מטכ"ל, במטרה לתחקר את האירוע ולבחון את השלכותיו.