חייל צה"ל נהרג ואחר נפצע בינוני מירי בגבול ישראל-מצרים

תקרית חמורה סמוך לגבול סיני: הותר לפרסום כי רב"ט נתנאל יהלומי, חייל צה"ל בן 20 מחיל התותחנים נהרג בשעות הצהריים בתקרית האש סמוך לגבול ישראל-מצרים. חברו נפצע בינוני ופונה במסוק לבית החולים. אלוף פיקוד הדרום: "הכוח הותקל כשניגש לתת מים לפליטים על גדר הגבול"

החייל ההרוג, רב"ט נתנאל יהלומי מנוף אייל (דובר צה"ל)

אסון כבד בגבול ישראל-מצרים: הותר לפרסום כי במהלך התקרית הבטחונית בגבול סיני בשעות הצהריים, נהרג רב"ט נתנאל יהלומי, חייל התותחנים בן 20 מהיישוב הדתי נוף איילון. חייל נוסף נפצע קל עד בינוני מירי שנפתח לעבר כוח שעסק בפעילות ביטחונית שוטפת באזור הר חריף שבציר פילדלפי. הודעה נמסרה למשפחת ההרוג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע הקשה אירע בשעות הצהריים, בעת שהשניים היו חלק מכוח שעסק בפעילות ביטחונית שוטפת באזור גבול ישראל-מצרים. לפתע, כך מתברר, פתחו מחבלים לעברם באש. רופאים צבאיים שהגיעו למקום העניקו לשניים טיפול רפואי, אך נאלצו לקבוע את מותו של יהלומי, בן ישיבת הסדר, שהתגייס במרץ האחרון ושירת בפלוגה מבצעית. חברו שנפצע קשה, הוטס במסוק צה"לי לבית החולים סורוקה שבבאר שבע להמשך טיפול, שם השתפר מצבו והוא מוגדר כעת קל עד בינוני.

אלוף פיקוד הדרום, טל רוסו, הגיע לזירת האירוע במסגרת התחקיר, ועדכן על השתלשלות התקרית: "האירוע החל במקום שבו יש השלמות אחרונות של סגירת הגבול על ידי המכשול (הגדר). כוח מעורב של חיל התותחנים וקרקל עמד במקום וחסם קבוצת מסתננים שניסו לחדור לישראל משטח מצרים. בשלב הזה שלושה מחבלים מקיפים אותו ואוגפים אותו בערוץ נסתר, ומתקילים את הכוח מטווח של מאה מטרים", מסר האלוף.

"במקום היו שלושה מחבלים מצוידים - אחד עם חגורת נפץ, שני האחרים עם אפוד מלא, ציוד לחימה מלא", ציין האלוף רוסו, "כאשר הכוח ניגש לתת מים לפליטים, הכוח התיישר מול המחבלים. במכת האש הראשונה נהרג לנו לוחם, כשהוא כבר מחליף אש עם המחבלים. מחבל אחד נהרג, והאש פוגעת כנראה בחגורה - ומתרחש פיצוץ. הכוח מנהל את הלחימה ומשמיד את החוליה. מהפיצוץ של החגורה נפצע עוד לוחם בכוח, והאירוע מסתיים יחסית מהר".

אלוף הפיקוד מסר תנחומים למשפחתו של נתנאל יהלומי ואיחל החלמה מהירה לחייל שנפצע. "הגבול המערבי השתנה", סיכם רוסו, "התחלנו תחקיר משותף עם המצרים. נמשיך לשמור על הגבול המערבי למרות שהאיום השתנה. מדובר כנראה במעורבות של הג'יהאד העולמי. נגיע לכל מי ששלח את אותו פיגוע - ונבוא איתו חשבון".

"המחבלים תכננו מסע הרג"

על גופות החבלים נמצאה תחמושת רבה - חגורות נפץ, רימונים, מחסניות, אפודים, רובים ומטולי RPG. "המחבלים תכננו מסע הרג", אומרים בצה"ל, "הכוח, ובו גם לוחמות, פעל היטב. תוך חמש עשרה דקות הסתיים האירוע כולו".

התקרית אירעה בשעות הצהריים, בעת שהחיילים עסקו בפעילות ביטחונית שוטפת באזור הר חריף שבציר פילדלפי. לפתע, כך מתברר, פתחו מחבלים לעברם באש. מצה"ל נמסר כי במהלך חילופי האש הכבדים נהרגו המחבלים שביצעו את הירי.

במהלך האירוע, נהרגו שלושה מחבלים. מצה"ל נמסר כי במקום עדיין נמשכות סריקות אחר מחבלים נוספים. עדיין לא ברור מהו השיוך הארגוני של המחבלים והאם קיים קשר בין נסיון הפיגוע הזה לבין החיסול שביצע צה"ל שלשום ברפיח. יצויין, כי הכבישים באזור נסגרו לתנועה בשלב הזה.

אלוף פיקוד הדרום טל רוסו הגיע לאזור האירוע במסגרת התחקיר המתבצע. בשעות הקרובות יקיים הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ הערכת מצב בהשתתפות פורום מטכ"ל, במטרה לתחקר את האירוע ולבחון את השלכותיו.