"אולימפיאדה קרבית": מי הלוחם הטוב ביותר בצנחנים?

כחלק מהשמירה על המוכנות - לפני שהם תופסים קו בבקעה - ערכו אתמול לוחמי החטיבה תחרות מיוחדת בה נבחנו במקצועות השונים. הגדוד שמסתמן כמנצח הגדול: גדוד הסיור של החטיבה. מפקד בסיס האימונים: "מנסים לבחון את הלוחמים במתארים שהכי קרובים למציאות". צפו בתמונות

אליפות הצנחנים, אתמול (דובר צה"ל)

רגע לפני שהצנחנים עוברים לתעסוקה מבצעית באזור הבקעה, התקיימה אתמול בבסיס האימונים החטיבתי ליד שפיפון "אולימפיאדת המקצועות של החטיבה" - במסגרתה לוחמים מכל הגדודים התחרו על תואר הלוחם הטוב ביותר והגדוד הטוב ביותר. בעוד מספר חודשים יוכרזו הזוכים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כחלק מהתחרות, בה השתתפו מאות לוחמים נבחנו המקצועות: מטול, לאו, מאג, נגב, קלע, מרגמה 60, צלף 24M, צלף 0.338, חובשים, נווטי חוד ושו"ביסטים.

מטרת התחרות היא לחזק את היכולות המקצועיות במסגרת ההכנות לאימון, לבחון את הידע המקצועי של הלוחמים על ידי ביצוע מבחנים עיונים ומעשיים. מדובר באירוע שקורה בפעם השנייה בתולדות החטיבה.

"כהכנה לאולימפיאדה, ביצעו הגדודים שבועות ארוכים של אימונים במקצועות השונים", סיפר לחדשות 2 באינטרנט מפקד בסיס האימונים של החטיבה, סגן-אלוף גיא ברגר.
"אנחנו מנסים לבחון את הלוחמים במתארים שהכי קרובים למציאות ובינתיים אנו מרוצים מהתוצאות".

"מתאמנים לתרחישים אמיתיים" (דובר צה"ל)

"כרגע התחרות צמודה בין הגדודים, שמציגים יכולת מרשימה מאוד. הלוחמים מביאים הרבה כבוד וגאווה, כל אחד לפלוגתו ולגדודו", הוסיף ברגר. לפי תוצאות ראשונות, הגדוד שככל הנראה הולך לזכות בתואר המצטיין הוא גדוד הסיור של החטיבה.