מבקר המדינה נפגש לראשונה עם גנץ

הרמטכ"ל בני גנץ קיים פגישה ראשונה עם מבקר המדינה הנכנס, השופט בדימוס יוסף שפירא, כך פורסם ב"מעריב". על אף שבהודעת דובר צה"ל נטען כי השניים קיימו "פגישת היכרות", בכירים במערכת הביטחון חוששים כי הנושא המרכזי עליו דנו הינו מעורבותו של האלוף אייזנקוט המועמד לתפקיד סגן הרמטכ"ל, בסוגיית מסמך הרפז

פגישה ראשונה בין השניים; גנץ ושפירא (חדשות 2)

הרמטכ"ל בני גנץ נפגש בפעם הראשונה עם מבקר המדינה הנכנס, השופט בדימוס יוסף שפירא, כך פורסם הבוקר ב"מעריב". על פי הודעת "דובר צה"ל" השניים קיימו "פגישת היכרות" לרגל כניסתו לתפקיד של המבקר, אולם גורמים בצה"ל העריכו כי בלב המפגש עמד דווקא "דוח הרפז" והאפשרות שיוזכר בו גם האלוף גדי אייזנקוט, המועמד לתפקיד סגן הרמטכ"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מאחר ועל פי הערכות, מבקר המדינה לשעבר, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, לא יסיים את כתיבת הדוח הנוגע למסמך הרפז במועד שנקבע, יאלץ המבקר שפירא להחליט לגבי המידע שיפורסם בדוח העוסק בסוגיה. בעקבות כך, בצה"ל חוששים כי לאחר ששמו של הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי 'נוקה' מן הדוח, יוזכר בו האלוף אייזנקוט באופן שלא יאפשר את מינויו כסגנו של גנץ.

החשד: "אייזנקוט הדליף את המסמך לתקשורת"

במהלך החקירות שהתנהלו בעניין זיופו של מסמך הרפז, עלה שמו של האלוף אייזנקוט כאחד המעורבים בפרשה. על פי החשד, האלוף אייזנקוט היה שותף בתהליך הדלפת המסמך לכלי התקשורת, לאחר שהיה מהבודדים שנחשף אליו על ידי הרמטכ"ל דאז גבי אשכנזי.

במערכת הצבאית מודאגים כעת מן האפשרות ששר הביטחון אהוד ברק, יפסול את מועמדותו של אייזנקוט הנחשב כמועמד מועדף גם לתפקיד הרמטכ"ל בעתיד, תוך שהוא נשען על הדופי שיוטל בו עם פרסום מסקנות דוח המבקר בעניין.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "הרמטכ"ל נענה להזמנתו של מבקר המדינה ההנכנס ונועד עימו לפגישת היכרות, מטבע הדברים אין בכוונתנו להתייחס לתוכן השיחה".