ארה"ב: "תקיפה תסכן את השלום"

לטענת גורם ישראלי בכיר, האמריקנים הזהירו את ישראל כי תקיפה באירן עשויה להוביל לניתוק היחסים הדיפלומטים הקיימים עם מדינות ערב ואף לביטול הסכמי השלום עם מצרים וירדן, כך פורסם ב"ידיעות אחרונות". לדבריו, האמריקנים הסבירו כי תקיפה באירן תוציא את ההמונים בעולם הערבי לרחובות ותחייב את המנהיגים לנהוג בהתאם

האמריקנים הזהירו: "תקיפה באירן תסכן את ה (רויטרס)

ארצות הברית ממשיכה להזהיר את ישראל בטרם תצא למתקפה על מתקני הגרעין באירן. גורם ישראלי בכיר דיווח כי האמריקנים הבהירו שתקיפה ישראלית עשויה להביא לסיום היחסים עם שכנותיה, ובכלל זה גם לביטול הסכמי השלום עם מצרים וירדן, כך פורסם ב"ידיעות אחרונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי הגורם, האמריקנים הסבירו כי מצרים וירדן עלולות לנתק את יחסיהן עם ישראל בשל תלותם של המנהיגים הערבים בהלך הרוח בקרב ההמון. "המנהיגים אינם שולטים בעמם אלא הרחוב הוא זה ששולט בהם", אמר והוסיף כי "תקיפה ישראלית תוציא את העולם הערבי-מוסלמי לרחובות. מה שקרה עם הסרט נגד מוחמד הוא רק פרומו למה שיתרחש במקרה של תקיפה ישראלית".

"ישראל תגן על עצמה מפני כל איום קיומי"

הדיווחים בנוגע לאזהרות האמריקניות מפני תקיפה, מגיעים על רקע המסר התקיף שהעבירה ישראל אמש, לקהילה הבינלאומית בנוגע לסוגיה האירנית. במהלך כינוס של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית בווינה, הצהיר שאול חורב, מנכ"ל הועדה הישראלית לאנרגיה אטומית כי ישראל מסוגלת להתמודד ולהגן על עצמה מפני איומים של אירן. "אנחנו מוכנים להגן על עצמנו מפני כל מדינה המטילה סכנה על קיומנו", הדגיש חורב.

במהלך הדברים שנשא הדגיש חורב כי המאמצים הדיפלומטיים השונים ללחוץ על אירן אינם מסייעים לבלימת תכנית הגרעין, וכי יש כאלו שמאמינים כי תקיפה צבאית היא הדרך היחידה לעצור את טהרן מפיתוח נשק גרעיני.

בנוסף, הודיע חורב כי ישראל תתנגד לכינוסה של וועידה שתדון בפירוז המזרח התיכון מנשק גרעיני, על אף תמיכתו הפומבית של נשיא ארצות הברית ברק אובמה במהלך. "רעיון זה אינו ישים בשל מצבו הנפיץ של המזרח התיכון. פירוז ייתכן רק לאחר כינון יחסי אמון באזור, וללא כפיה מבחוץ", הסביר חורב.