שאול חורב: "ישראל מוכנה להגן על עצמה"

מנכ"ל הוועדה לאנרגיה אטומית של ישראל שאול חורב, התייחס במהלך כינוס של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית לפיתוח הגרעין באירן. "אנחנו מוכנים להגן על עצמנו מפני כל מדינה המטילה סכנה על קיומנו", הדגיש חורב והבהיר כי מגעים דיפלומטים לא יבלמו את טהרן

כינוס סבא"א. ארכיון (רויטרס)

מסר תקיף מישראל לקהילה הבינלאומית, בנושא הגרעין האירני: מנכ"ל הוועדה לאנרגיה אטומית של ישראל, שאול חורב, אומר בכינוס של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית כי ישראל מסוגלת להתמודד ולהגן על עצמה מפני איומים של אירן. "אנחנו מוכנים להגן על עצמנו מפני כל מדינה המטילה סכנה על קיומנו", הוא אמר בכינוס הסוכנות בווינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות ההתבטאות, במהלך השיחות נמנע חורב מלהתייחס לדיווחים השונים לפיהם ישראל מתכננת תקיפה צבאית של מתקני הגרעין באירן, זאת על רקע ההתבטאויות האחרונות של בכירים ישראלים בנושא, בהם גם ראש הממשלה נתניהו.

במהלך הדברים שנשא הדגיש מנכ"ל הוועדה לאנרגיה אטומית של ישראל, כי המאמצים הדיפלומטיים השונים ללחוץ על אירן אינם מסייעים לבלימת תכנית הגרעין, וכי יש כאלו שמאמינים כי תקיפה צבאית היא הדרך היחידה לעצור את טהרן מפיתוח נשק גרעיני.

בתוך כך, דיפלומט מערבי סיפר לסוכנות הידיעות AP כי מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון, צפוי להיפגש כבר בשבוע הבא עם שרי החוץ של רוסיה, סין, בריטניה, צרפת וגרמניה לצד הדיונים בעצרת הכללית של האו"ם. שרי החוץ צפויים לדון בתוצאות השיחות שתקיים שרת החוץ של האיחוד האירופי קתרין אשטון עם הנציג האירני למשא ומתן בנושא הגרעין, סעד חלילי.