גורם צבאי לחדשות 2 באינטרנט: "התרגיל בגולן - מהגדולים שנערכו באזור"

בצה"ל הביעו הערב שביעות רצון מהתנהלות התמרון בצפון הארץ וציינו כי "המעבר משגרה לחירום היה מאפס, כולם הגיעו בהתרעה קצרה מאוד". בתרגיל נערך, בין היתר, שימוש בטילים, במערכות מכ"מ ובהפעלת כוחות גדולים מחיל התותחנים

תרגיל צבאי. ארכיון (דובר צה"ל)

תרגיל הפתע שמקיים צה"ל נמשך גם הערב ביתר שאת. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט סיפר גורם צבאי בכיר על אופן התנהלות התמרון, שבו השתתפו כלל מערך האש הסדיר, יחד עם שני אגדים מפיקודי הצפון והמרכז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"את התרגיל הזה מייחד היקף הכוחות העצום והעובדה שהלוחמים ביחידות והמפקדים שלהם לא היו מודעים לתמרון ולמעטפת שלו. כל אלה יאפשרו לנו להפיק לקחים רבים", הסביר אותו הגורם - שהביע שביעות רצון מכך ש"המעבר משגרה לחירום היה מאפס, וכולם הגיעו בהתרעה קצרה מאוד".

נוסף על כך, הוא ציין כי הכוחות המשתתפים בתרגיל עמדו בלוחות הזמנים שהוקצבו להם ובכך ערכו את המבצע הגדול ביותר בממדיו שהתקיים בשנים האחרונות ברמת הגולן. בין היתר, כולל התמרון שימוש בטילים, במערכות מכ"מ ובהפעלת כוחות גדולים מחיל התותחנים.

התרגיל החל בהקפצת כוחות רבים באמצעות הפעלת נוהל "נכס לאומי" (גיוס יחידות מילואים), ונמשך על ידי הטסת כוחות מפיקוד מרכז לרמת הגולן. בתרגיל הנרחב משתתפים כוחות מפיקוד צפון, פיקוד מרכז, חיל- האוויר ויחידות נוספות, והוא מהווה חלק משגרת הביקורות ותרגילי הפתע הנערכים לאורך השנה על ידי מבקר צה"ל בפיקודו של קצין תותחנים ראשי, תת- אלוף רועי ריפטין.