בשל מהומות הסרט: תוגברה אבטחת נציגויות ארה"ב בישראל

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו שוחח הבוקר עם שגריר ארה"ב בישראל דן שפירו ועדכן אותו בהיערכות המשטרתית במוקדי החיכוך בשל סערת הסרט הלועג לנביא מוחמד. המפכ"ל הורה לתגבר את האבטחה סביב נציגויות ארה"ב בישראל. במקביל, משלימה המשטרה ההיערכות הביטחונית לאירועי החג

השגרירות האמריקנית בישראל (AP)

על רקע המחאה בעולם המוסלמי נגד הסרט הלועג לאסלאם ולנביא מוחמד, הנחה מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו לתגבר את מערכי האבטחה ולהגביר את העירנות והדריכות סביב מוקדי החיכוך ונציגויות ארצות הברית בישראל במשך ימי החג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הבוקר שוחח מפכ"ל המשטרה עם השגריר האמריקני בישראל דן שפירו ועדכן אותו בדבר האירועים וההיערכות המשטרתית במוקדים המועדים. בהמשך הורה למפקדים על תגבור מערכי האבטחה. במקביל, משלימה המשטרה ההיערכות בשלל המוקדים לקראת אירועי החג.

בסוף השבוע האחרון הגיעה האלימות השוטפת את העולם הערבי במחאה נגד הסרט "תמימות האסלאם" גם לישראל. עם תום תפילות יום השישי בהר הבית יצאו מאות מתפללים לתהלוכה באזור שער שכם בניסיון להגיע לקונסוליה האמריקנית במנזר העיר ולהפגין מולה. שוטרים שהוזעקו למקום מנו מהם להגיע לייעדם ומספר מהם נפגעו מזריקת אבנים.

גם בעכו יצאו מפגינים, המזוהים עם האסלאם הקיצוני, לתהלוכה דומה בעיר. המוחים קראו בסיסמאות בשבחו של מנהיג אל-קעידה שחוסל אוסמה בן-לאדן וטענו כי המוסלמים נתונים למתקפה בכל רחבי העולם. "אנו קוראים להקמת מדינה אסלאמית גדולה שבה יהודים ונוצרים יחיו תחת חסותנו", זעקו ההמונים.