סיני: חילופי אש קשים בין הצבא לחמושים קיצונים

בעקבות המתקפה על בסיס הכוחות הרב-לאומיים בסיני בסוף השבוע, חידש לפנות בוקר הצבא המצרי את פעילותו בחצי האי נגד גורמים קיצונים - כך מדווחים כלי תקשורת במצרים. על פי הדיווחים, פעילות הצבא מלווה במשוריינים ובמסוקי קרב. חמושים סלפים תקפו בתגובה בסיס צבאי בדרום סיני. לא דווח בשלב זה על נפגעים בשני הצדדים

הצבא המצרי ממשיך לפעול בסיני: חילופי אש קשים מתנהלים מאז שעות הבוקר בחצי האי, בין כוחות הביטחון לחמושים ופעילי טרור - על רקע המתקפה על בסיס הכוחות הרב-לאומיים מדרום לאל-עריש בסוף השבוע, כך מדווחים כלי תקשורת מצריים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות הבוקר המוקדמות חידש הצבא המצרי את הפעילות, בליווי משוריינים ומסוקי קרב בסיני. בתגובה, על פי הדיווח בסוכנות הידיעות "רויטרס", בוצעה מתקפה של גורמים סלפים חמושים קיצונים על בסיס של כוחות הביטחון בדרום סיני. "החמושים טיפסו על אחד ממבני הבסיס ושיגרו טילי כתף", דווח. "בנוסף, הם פתחו באש מרגמות על הבסיס". עם זאת, בשלב זה לא דווח על נפגעים בתקיפה.

במצרים דווח כי חילופי אש מתנהלים בשעות האחרונות במספר מוקדים בחצי האי, אך גם בדיווחים אלה עדיין לא ברור האם גם בפעולה הזאת ישנם הרוגים.

אתמול פורסם סרטון המתעד את רגעי הפריצה לבסיס הכוחות הרב-לאומיים על ידי עשרות בדואים, חלקם חמושים, וכן את ההשתלטות על אחד ממגדלי השמירה והנפת דגל "אל-קאעדה" בראשו. בסרטון ניתן לראות גם את גדר התיל הפרוצה לחלוטין, כתוצאה מההתסערות על הבסיס. 

על פי הדיווחים, הפריצה לבסיס בוצעה על ידי עשרות בדואים סלפים קיצוניים - במחאה על פרסום הסרט "תמימות האסלאם" הלועג לנביא מוחמד. עד כה נמנעו הסלפים מעימות עם הכוח השוהה בסיני בבסיס לשעבר של חיל האוויר הישראלי, ומורכב ברובו מחיילים אמריקנים. עשרות מכוניות פרטיות ומסחריות הביאו עימם את כנופיית הבדואים החמושים, שהקיפו עד מהרה את המחנה, צרו עליו והבעירו אש במקום. כ-70 מהם פרצו לתוך המתחם, שרפו כלי רכב ובזזו תחמושת רבה. חילופי אש כבדים החלו בין הכוחות במקום לבין החמושים. בתגובה, שלח הצבא המצרי כוחות לאזור על מנת להשיב את השקט למקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת