המדינה תשלם למייצגה במשפט א-דורה 300 אלף שקלים

ד"ר יהודה דוד זוכה השנה במשפט הדיבה נגדו בצרפת - והוכח כי דבר אמת כשטען שאביו של הנער הפלסטיני מוחמד א-דורה בדה את סיפור הפציעה מאש צה"ל בפרוץ האינתיפאדה השנייה. 12 שנים לאחר מכן, הודיעה לו המדינה: נשלם לך את הוצאות המשפט, על סך 300 אלף שקלים

כך מודה המדינה לפועלים להגנה על שמה הטוב: משרד ראש הממשלה אישר את העברתם של 300 אלף שקלים לזכותו של ד"ר יהודה דוד, הרופא הישראלי שזוכה במשפט הדיבה שנוהל נגד אביו של הנער הפלסטיני מוחמד א-דורה - וזאת בזכות הגנה על שמה הטוב של המדינה במשפט שזכה להדים בעולם כולו, כך נודע לחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודש אפריל 2011 קיבל בית המשפט המחוזי בפריז את התביעה שהגיש אביו של מוחמד א-דורה שזכור מתיעוד תקרית הירי בצומת נצרים בשנת 2000, נגד הרופא הישראלי ד"ר יהודה דוד. השופט הצרפתי קבע אז כי הרופא הוציא את דיבתו של האב, כשחשף בריאיון לכלי התקשורת את תיקו הרפואי של ג'מאל שבו נקבע כי בניגוד לטענת הפלסטיני, פצעי הירי בידו לא נגרמו לו בתחילת האינתיפאדה אלא באירוע אחר שהתרחש עוד ב-1992.

ד"ר דוד אמר את הדברים לאחר שערכאה משפטית אחרת בצרפת קבעה כי התיעוד, שהפך לאחד מסמלי האינתיפאדה השנייה, עשוי להיות מסולף. בעקבות התבטאויותיו של דוד, הגיש האב את התביעה שהסתיימה אז בניצחונו.

נתניהו: "מופת למאבק על האמת של מדינת ישראל"

אלא שבחודש פברואר השנה הפך בית המשפט העליון בצרפת את ההחלטה, קיבל את ערעורו של ד"ר דוד, ולמעשה הכריע כי הוא דבר אמת. "בשנת 2004 הציג ג'מאל בכל רשתות הטלוויזיה בעולם את יד ימינו המשותקת, ופצעים חמורים בידו השמאלית. את היד הזו אני ניתחתי בבית החולים תל השומר בשנת 1994", סיפר אז דוד בתכניתנו "שש עם עודד בן עמי" והוסיף: "על פי הרקע הרפואי שקדם לניתוח, ג'מאל הותקף על ידי אנשי החמאס במכות גרזן וסכינים, וככל הנראה הוא נורה בעכוז הימני, דבר שגרם לקרע במפשעה הימנית".

בעקבות קבלת הערעור, התקשר אז ראש הממשלה בנימין נתניהו לד"ר דוד ובירך אותו על מאבקו הצודק למען שמה הטוב של מדינת ישראל. "אתה מופת למאבק על האמת של מדינת ישראל. אתה דוגמה לדבקות בצדקת הדרך של עמנו", אמר אז נתניהו והבטיח כי יתמוך בהצעת חוק שתאשר את מימון הוצאות המשפט שלו. גם השר משה (בוגי) יעלון הבטיח אז לד"ר דוד כי המדינה תאשר את מימון הוצאות המשפט בפריז.

לחדשות 2 באינטרנט נודע כי בימים האחרונים קיבל ד"ר דוד שיחת טלפון ומכתב מהחשב הכללי של משרד האוצר, שבישרו לו כי לאחר שהוקמה ועדה מיוחדת הוחלט להעביר לחשבונו 300 אלף שקלים. ייתכן שתזמון האישור אינו מקרי. בערב ראש השנה ימלאו 12 שנים לפרוץ האינתיפאדה השנייה.

ד"ר דוד אישר את הפרטים בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, אך הבהיר כי הוא כבר שבע הבטחות. "ברגע שאראה את הכסף בחשבון אודה לכל מי שאפשר להודות", אמר. בימים אלה ד"ר יהודה גם רץ לכנסת יחד עם נפתלי בנט מטעם רשימת "הבית היהודי".