עמוס גלעד: "ארגוני הטרור מנסים למוטט את השלום עם ישראל"

בריאיון ל"פגוש את העיתונות" התריע ראש האגף המדיני-בטחוני במשרד הביטחון מניסינות ההשתלטות של קבוצות קיצוניות על סיני. הוא התייחס גם לאיום האירני: "טהרן חוששת ממתקפה צבאית וסנקציות נוספות, ולא רצה לשלב של פיתוח פצצה"

בריאיון ל"פגוש את העיתונות" התייחס הערב ראש האגף המדיני-בטחוני במשרד הביטחון עמוס גלעד לסערה בעולם המוסלמי ולהתעצמות ארגוני הטרור בסיני. הוא התריע מפני ניסיונות השתלטות של קבוצות קיצוניות רבות על חצי האי ואמר כי המצרים מנסים לעצור את ההידרדרות הביטחונית. "הם יצליחו במשימה רק אם ידרסו את הכוחות האלה", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי האלוף במיל' גלעד, הדבר החמור ביותר שקרה עד כה בסיני הוא הרצח של 16 חיילים מצרים והניסיונות לבצע פיגועים כדי לגרור תגובה מישראל. "המטרה של ארגוני הטרור שם היא למוטט את השלום עם ישראל ולגרום לסדר חדש במזרח התיכון", הוסיף והדגיש כי הסכם השלום עם מצרים חשוב ביותר לישראל ומהווה את "בסיס היציבות שאנחנו נהנים ממנה".

לדברי גלעד, "המצרים מחויבים להסכם השלום ויעשו כל מאמץ להחיל את ריבונותם בשטח. הם יודעים שאם הם לא יעצרו את הארגונים עכשיו בסיני, הם יגיעו גם לתוך מצרים עצמה ויאיימו עליהם".

"הסוגיה האירנית מאחדת את ארה"ב וישראל"

בהקשר לסוגיה האירנית ולעימות בין ישראל וארה"ב אמר גלעד כי שתי המדינות נמצאות בשלב שבו קיים ביניהן מכנה משותף רחב של חשיבות אסטרטגית. "אין חילוקי דעות על כך שיש לפעול בעניין אירן", הדגיש ראש המטה המדיני-בטחוני. "המחלוקת היא על אופן הפעולה. ההישג המרכזי של ישראל הוא שקיימת הסכמה חובקת עולם שזהו איום מרכזי וכזה המאיים על שלום העולם".

גלעד הוסיף כי האירנים לא חוצים את הקווים ולא פועלים במרץ להשגת פצצה. "הם חוששים ממתקפה צבאית וסנקציות חריפות נוספות".