צפו: ההסתערות על בסיס הכוחות הרב-לאומיים בסיני

עשרות בדואים, חלקם חמושים וחלקם נושאים דגלי "אל-קאעדה" הסתערו אתמול עם שקיעה על בסיס הכוחות הרב-לאומיים בסיני. הם פרצו את גדרות התיל, פתחו באש והשתלטו על עמדות השמירה. הדקות הראשונות שאחרי הפריצה תועדו במצלמה - כך זה נראה

האלימות בסיני נמשכת (חדשות 2)

קולות ירי, בהלה וקריאות זעם - כך תועדו הדקות הראשונות שאחרי הפריצה לבסיס הכוחות הרב לאומיים מדרום לאל-עריש, אתמול בשעות הערב. סרטון שהועלה לרשת מתעד את רגעי הפריצה לבסיס על ידי עשרות בדואים, חלקם חמושים, וכן את ההשתלטות על אחד ממגדלי השמירה והנפת דגל "אל-קאעדה" בראשו. בסרטון ניתן לראות גם את גדר התיל הפרוצה לחלוטין, כתוצאה מההתסערות על הבסיס. 

על פי הדיווחים, הפריצה לבסיס בוצעה על ידי עשרות בדואים סלפים קיצוניים - במחאה על פרסום הסרט "תמימות האסלאם" הלועג לנביא מוחמד. עד כה נמנעו הסלפים מעימות עם הכוח השוהה בסיני בבסיס לשעבר של חיל האוויר הישראלי, ומורכב ברובו מחיילים אמריקנים. עשרות מכוניות פרטיות ומסחריות הביאו עימם את כנופיית הבדואים החמושים, שהקיפו עד מהרה את המחנה, צרו עליו והבעירו אש במקום. כ-70 מהם פרצו לתוך המתחם, שרפו כלי רכב ובזזו תחמושת רבה. חילופי אש כבדים החלו בין הכוחות במקום לבין החמושים. בתגובה, שלח הצבא המצרי כוחות לאזור על מנת להשיב את השקט למקום.

צפו ברגעי הפריצה לבסיס הכוח הרב-לאומי בסיני:

במהלך הלילה הותקף בסיס צבאי בריטי במחוז הלמנד שבדרום אפגניסטן ונהרגו שני נחתים מצבא ארצות הברית. החמושים שתקפו את הבסיס השתמשו בטילי כתף, רימונים ונשק קל והצליחו לפגוע גם בכמה כלי טיס בבסיס באטיסון, שנחשב לבסיס המרכזי של כוחות נאט"ו בדרום אפגניסטן. מדובר בבסיס בו משרת גם הנסיך הארי - אך הוא לא נפגע במתקפה.

במקביל, גלשה אתמול המחאה האסלאמית היום גם לירושלים ולעכו. עשרות צעירים ניסו להגיע אל הבניין ששימש בעבר את הקונסוליה האמריקנית במזרח ירושלים, אך נהדפו על ידי כוחות המשטרה. אלפים השתתפו בהפגנות בצפון וקראו לשליטת האסלאם בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת