דיווח: חיילים אירנים הצטלמו בגבול ישראל

אתר הצבא האירני פרסם תמונות של חיילי משמרות המהפכה, עם מסר מאיים: "בקרוב נעבור על פני גופת הישראלים, בעזרת אללה". על פי ההערכות, התמונות צולמו בחודש אוקטובר האחרון

התמונות שהוצגו באתרים האירניים

האיום מתקרב? מכון ממר"י (המכון לחקר התקשורת במזרח התיכון) פרסם דיווח לפיו חיילי משמרות המהפכה האיראנים הצטלמו לאחרונה בגבול לבנון-ישראל. על פי המידע הראשוני, התמונות צולמו בחודש אוקטובר אך פורסמו רק לאחרונה, יחד עם מסרים מאיימים כלפי ישראל: "אנחנו מגיעים לישראל המקוללת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חשבון טוויטר המקושר למשמרות המהפכה העלה ביום חמישי האחרון מספר תמונות של חיילים, עם הכיתוב: "חיילי הרפובליקה האסלאמית נמצאים בגבול פלסטין הכבושה". פני החיילים בתצלומים היו מטושטשים, על מנת שלא לזהותם.

תאריך הצילום מופיע בתמונות

על פי הדיווח באתר ממר"י, תמונות אלו פורסמו גם לפני כשבוע וחצי באתר הצבא האירני - כאשר פני החיילים גלויים. על פי הדיווח באתר האירני, התמונות צולמו באזור הבקעא ובעל בק בדרום לבנון. "אנחנו מגיעים - קרובים לאם השחיתות, ישראל המקוללת. בקרוב נעבור על פני גופותיהם, בעזרת אללה", נכתב באתר האירני.

העיתון הלבנוני "אל-אחבאר", המקושר לחיזבאללה, דיווח בחודש אוקטובר כי לוחמי חיזבאללה שבו לפעול באזור נהר הליטאני- תוך הפרת החלטת האו"ם בנושא.

ניסוי מתקדם במזל"טים. ארכיון (AP)

ניסוי אירני במזל"ט מתאבד

אתמול דווח בכלי תקשורת באירן כי הצבא המקומי, שמקיים בימים האחרונים תמרונים נרחבים באזור המפרץ הפרסי, ערך ניסוי בנשק חדש: מטוסים "מתאבדים" ללא טייס. במהלך תרגול במיצרי הורמוז האסטרטגיים, הציג חיל האוויר האירני את המזל"ט המתפוצץ, שנועד לפגוע במטרות ביבשה, באוויר ובים.

מפקד כוחות היבשה הגנרל אחמד ראזה פורדסטאן צוטט בכלי תקשורת באירן אומר כי מדובר ב"פצצה ניידת". הוא הסביר כי המזל"ט נועד לשאת חומר נפץ, לטוס לעבר מטרות ולהתרסק עליהן על מנת לגרום את הנזק הרב ביותר האפשרי תוך כדי שהוא אינו מסכן חיילים אירנים.

 

הצגת המזל"ט החדש נערכה במהלך התמרון במיצרי הורמוז ולא בכדי. מדובר במעבר אסטרטגי חשוב ביותר, שדרכו עובר חלק ניכר מהנפט בעולם שמקורו במדינות המפרץ הפרסי. בעבר, איימה אירן שבמקרה של מלחמה היא תסגור את המיצרים.