נסגר התיק על הטרדה מינית נגד האלוף תיבון

קצינה לשעבר התלוננה כי הוטרדה מינית על ידי מפקד הגיס הצפוני האלוף נועם תיבון, כששימשה ראש לשכתו לפני כשנתיים. הפרקליט הצבאי הראשי החליט אמש לשים סוף לפרשה - ולסגור את התיק מחוסר ראיות. האלוף תיבון: "הייתי בטוח שחפותי תצא לאור"

התיק נסגר מחוסר ראיות. האלוף תיבון (דו"צ)

הפרקליט הצבאי הראשי תת אלוף דני עפרוני הורה אמש על סגירת תיק החקירה נגד מפקד הגיס הצפוני האלוף נועם תיבון, שנחשד בהטרדה מינית של ראש לשכתו בעבר - מחוסר ראיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות ההודעה, הודה האלוף תיבון על התמיכה שקיבל מפורום מטכ"ל, ממקורביו ומהמשפחות השכולות אותן הוא מלווה, והדגיש כי היה בטוח שחפותו תצא לאור.

את התלונה נגד תיבון הגישה קצינה בקבע, ששימשה רל"שית שלו במשך כארבעה חודשים וחצי עת שימש כמפקד המכללות בצה"ל. לפני כשנתיים

הגישה את התלונה - לאחר שפוטרה מצה"ל

עם הגשת התלונה, סיפרה הקצינה כי לפני כשנתיים, נכנסה למשרדו של האלוף וכשהתקרבה אליו הוא ליטף אותה בישבן, ואז שאל אותה איפה לחתום על מסמך. זמן לא רב לאחר מכן, האלוף החליט לסיים את תפקידה, לטענתו על רקע מקצועי, כיוון "שלא עמדה בסטנדרטים הנדרשים". הקצינה פוטרה לאחרונה מצה"ל, ורק אחר-כך הגישה את התלונה כנגד האלוף. לטענתה, היא לא הגישה תלונה במשך שנתיים כיוון שחשה קטנה מול המערכת ושאין לה סיכוי להצליח.

עו"ד יורם מזוז הגיב מטעם הקצינה המתלוננת, וטען כי החקירה בעניינה טרם מוצתה. לדבריו העימות שנערך לאחרונה בין הקצינה לבין תיבון מצריך את המשך חקירת מצ"ח ואינו מאפשר את סגירת התיק.