אמה של הילדה שנפצעה בפיגוע: "לשנות את התפיסה - אנחנו במלחמה"

מעצר החשודים בזריקת בקבוק התבערה שממנו נפצעה קשה בתה איילה לא מרגיע את רות שפירא, שאומרת לחדשות 2 Online: "ישראל לא פועלת מספיק, כל הזמן מנסים לרצוח אותנו". לרה"מ היא קוראת "לשנות את כל התפיסה המדינית והצבאית שלנו"

הוריה של שפירא עם שר הביטחון (חדשות 2)

רות שפירא, אמה של איילה בת ה-11 שנפצעה קשה מבקבוק תבערה שהושלך לעבר רכב המשפחה בשומרון, לא מתנחמת ממעצר החשודים הפלסטינים בביצוע הפיגוע. "ישראל לא פועלת מספיק, אנחנו במלחמה", היא אומרת לחדשות 2 Online וקוראת לראש הממשלה "לשנות את התפיסה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו כבר אמרנו יותר מפעם אחת שחשוב לעצור אותם, אבל לחפש אותו בפינצטה זה לפספס את העניין הלאומי", מסבירה שפירא. "הם (אלה שזורקים בקבוקי תבערה, מ.ח) מרגישים חיילים ולא מחבלים, וכל עוד ממשיכים בגישה הזו זה לא יעבוד".

אמה של איילה ציינה כי במהלך השבת היו אירועים נוספים של זריקות אבנים ובקבוק תבערה ליד אלפי מנשה וטענה כי המדינה לא פועלת מספיק כדי לעצור את זה. "עליי נזרק בקבוק תבערה ואחרי חודש זה מה שקרה. צריך שמישהו ייפצע כדי שיפעלו ברצינות", היא אמרה בכאב. "כל הזמן מנסים לרצוח אותנו והיחס שלנו הוא שרק אם קורה משהו רציני נחפש מי עשה את זה".

היא פנתה בקריאה לראש הממשלה - "לשנות את כל התפיסה המדינית והצבאית שלנו. צריך לתת לצה"ל להיות צבא ולא משטרה. צבא צריך להילחם ולא למצוא אדם בפינצטה. אנחנו במלחמה, האויב מנסה לגרש אותנו".

לא יצאה מכלל סכנה, איילה שפירא

מוקדם יותר הערב הותר לפרסם כי שעות ספורות לאחר הפיגוע הקשה שלשום שבו נפצעה שפירא, עצרו שירות הביטחון הכללי וצה"ל שני נערים פלסטינים מהכפר עזון בשומרון, אחד בן 16 והשני בן 17. בחקירתם הודו השניים כי יצאו מעזון לכיוון הכביש המוליך ממעלה שומרון ליישוב אל מתן במטרה להשליך בקבוק תבערה לעבר כלי רכב ישראליים.

הם המתינו בצד הדרך, הבחינו בכלי רכב הנעים על הציר ואז הדליקו את בקבוק התבערה והשליכו אותו לעבר אחד מכלי הרכב - שנפגע והתלקח. לאחר מכן, נמלטו השניים חזרה לכפר עזון. הם נעצרו לחקירת שב"כ עוד באותו הלילה בעקבות מאמץ מודיעיני לאיתור המעורבים בביצוע הפיגוע.

בתיעוד מפעילות המעצרים שהפיץ דובר צה"ל נראה כוח של יחידת דובדבן, שפעל במסגרת המבצע של חטיבת אפרים, ולכד את החשודים. מח"ט אפרים, אל"מ גיא ברגר סיפר על המבצע: "מיד לאחר האירוע, בזכות מודיעין מדויק של השב״כ וביצוע מקצועי של יחידת דובדבן, פשטנו בכוחות גדולים על הכפר ועצרנו את המחבלים. צה"ל ימשיך לעשות כל שביכולתו להגן על תושבי הגזרה ולסכל פעולות טרור בעתיד".