דוח: תקיפה אמריקנית באירן תצית את המזה"ת

דוח חדש המתפרסם בארה"ב, אותו חיברו מומחי צבא ודיפלומטיים אמריקנים, סוקר את השלכותיה של תקיפה במתקני הגרעין של אירן. "תקיפה תערער את המשטר אך האירנים יצליחו לבצע פעולות נקם שעלולות להצית את המזה"ת", נכתב בדוח

המומחים האמריקנים מזהירים מהשלכות התקיפה (רויטרס)

תקיפה אמריקנית תערער את המשטר בטהרן ותשתק את היכולות הצבאיות של המדינה, אך סביר כי האירנים יצליחו לבצע פעולות נקם שעלולות להצית את המזרח התיכון עד לכדי מלחמה כוללת, כך קובע דוח חדש של מומחי צבא ומודיעין בארה"ב המנתח את השלכות תקיפה אמריקנית במתקני הגרעין של הרפובליקה האסלאמית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאחורי חיבור הדוח המורכב שהגיע לידי סוכנות הידיעות איי.פי, עומדים כ-30 אנשי צבא בכירים לעבר, דיפלומטים ומומחים נוספים בתחום שלהגדרתם ניסו לספק מידע חיוני אודות השלכות של פעולה צבאית. "אנחנו לא מאמינים שתקיפה תביא לשינוי המשטר ולנפילתו", סיפר אחד הגנרלים העומדים מאחרי הדוח.

על פי הדוח, האמריקנים יכולים להרוס את מתקני הגרעין החשובים ביותר באירן ולפגוע בכוחות הצבאיים של המדינה אך פעולה זו רק תדחה, לא תעצור לחלוטין, את השאיפות של המשטר בטהרן להשגת נשק גרעיני.

"מי שמתכנן פעולה כזאת צריך לקחת בחשבון שהמהומות וחוסר השקט במדינות ערב בעקבות הסרט נגד האסלאם יהיו רק חלקיק ממה שעלול לקרות אם ישראל או ארה"ב יתקפו את אירן", הדגיש איש הצבא לשעבר גרגורי ניובולד, אחד ממחברי הדוח בנושא.