שר הביטחון התעניין ברכישת אי יווני למטרת אימוני צה"ל

על רקע המשבר הכלכלי הקשה ביוון וכוונתו של ראש הממשלה אונטוניס סמאראס למכור ולהשכיר איים שאינם מיושבים, התעניין בשבועות האחרונים השר ברק ברכישת אי שכזה, למטרת הקמת בסיס אימונים לחיל הים - מעבר לים

אהוד ברק וחיילי חיל הים. יתאמנו בחו"ל? (חדשות 2)

צה"ל יתאמן מעבר לים? בתקשורת הבינלאומית מדווחים על כוונתה של יוון למכור איים כדי להיחלץ מן המשבר הכלכלי הקשה שאליו נקלעה, ובמשרד הביטחון שוקלים לנצל זאת. לאחרונה הורה שר הביטחון אהוד ברק לצמרת הצבא לבחון האם כדאי לרכוש אי ביוון, כדי שחיילי חיל הים יוכלו להתאמן בו ולהפליג ממנו אל הים הפתוח, כפי שפורסם ב"ידיעות אחרונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודש שעבר ציין ראש הממשלה היווני אונטוניס סמאראס כי הוא שוקל בחיוב את מכירתם או השכרתם של איים בסביבתה של יוון, כדי לחלץ את ארצו מן המשבר. "הכל בתנאי שהדבר לא מהווה איום ביטחוני", אמר.

שר הביטחון שמע על כוונתו של סמאראס, והורה לצה"ל להתחיל לקיים דיונים בנושא. אך, בהתייעצויות שהתקיימו בנושא התברר, כי לחיל הים אין כלל צורך באי יווני לצורך אימונים. במשרד החוץ נדהמו לשמוע כי דיון שכזה התנהל ללא נציג מטעמם, אך בצה"ל טענו כי אכן הוזמנה הנציגה, יעל רובינשטיין - ששהתה באותו הזמן בחו"ל.

"נראה שלגורמים בצבא יש יותר מדי זמן וכסף לבזבז על רכישת איים יווניים", אמרו גורמים במשרד החוץ. "ועוד בלי לשמוע מה יש לדרג המדיני להגיד בנושא", הוסיפו.

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה, כי "הנושא לא רלוונטי ואינו עומד על הפרק". מדובר צה"ל נמסר: "אין בכוונתנו להתייחס לתוכנם של דיונים פנימיים בצה"ל, ואילו לשכתו של שר הביטחון מסרה, כי "השר העביר את הנושא לבדיקה, בה נמצא כי אין בכך צורך - והעניין בטל ועבר מן העולם".