תחת ירי טילים: כך יפונה בסיס הקריה

לפי ההערכות בצה"ל, יהווה מרכז העצבים הביטחוני של ישראל מטרה עיקרית לפגיעה במקרה של מלחמה, הן בשל חשיבותו הרבה והן עקב מיקומו במרכז גוש דן. לחדשות 2 באינטרנט נודע איך יתפקד מתחם הקריה בעימות הבא

בסיס הקריה (חדשות 2)

בזמן שהשיח סביב אפשרות של תקיפה באירן והיערכות העורף למכת נגד נמשך, מתכוננים גם בצה"ל לתרחיש התמודדות עם מתקפת טילים על ישראל. לחדשות 2 באינטרנט נודע כי בתקופה האחרונה, אושרה תכנית לפינוי בסיס הקריה - מרכז העצבים של צה"ל - בשעת חירום שתחייב זאת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

התכנית מהווה פקודת קבע (פק"ל) מטכ"לית, שבבסיסה נהלים על אופן פינוי הקריה בזמן מלחמה. מכיוון שמדובר במתחם בעל חשיבות עליונה לתפקוד צה"ל, יחד עם מיקומו, בלבה של תל אביב, הם שהפכו אותו לנקודת תורפה שעשויה להוות מטרה עליונה לפגיעת טילים.

בהתחשב באותם הגורמים, הורכבה בשנה האחרונה תכנית הפינוי כך שתאפשר, מחד, להמשיך בפעילות הביטחונית באופן רצוף - ומאידך, לפנות בו זמנית את המקום מיושביו.

"ההנחה היא שבמלחמה הבאה - העורף הצבאי ייפגע"

בבסיס המתווה שנקבע, יפונו מהקריה החיילים העורפיים ואלו הממלאים תפקידי מינהלה מיד עם הינתן האות. עבודתם במצב זה תתרכז במשימות סיוע שונות, דוגמת אריזת מנות קרב או טיפול באוכלוסייה. אלו שיישארו בתחומי הקריה יונחו להתבצר בקומות ובמתחמים מוגנים שהוגדרו במיוחד ככאלה. במקביל, יופעל בתנאים אלה חמ"ל חלופי לכל אחד שהושבת בשל מצב החירום.

ראש החטיבה הלוגיסטית בצה"ל, תת-אלוף איציק כהן, הסביר את הצורך בפינוי חלק מהכוחות בשעת חירום בכך ש"אי אפשר להכניס את כולם מתחת לאדמה. ההנחה היא שבמלחמה הבאה ייפגעו העורף הצבאי והבסיסים. לכן, אנו משקיעים לא מעט מאמצים במוכנות, כדי לצמצם עד כמה שניתן את הנזק שעלול להתרחש".

הריאיון המלא עם ראש חטיבת הלוגיסטיקה יפורסם בסוכות.