שר הביטחון: יש ללבן מחלוקות עם ארה"ב בחדרים סגורים

בשיחות סגורות התייחס שר הביטחון ברק למחלוקות האחרונות בין ארה"ב לישראל בסוגיית הגרעין האירני. "אין לשכוח כי ארצות הברית היא בעלת הברית העיקרית של ישראל, קיימים בינינו קשרי מודיעין אינטימיים וארצות הברית היא מקור הגיבוי החשוב ביותר לישראל ", הדגיש ברק

שר הביטחון ברק. ארכיון (AP)

ניסיון להרגיע את הרוחות בין ירושלים לוושינגטון: שר הביטחון אהוד ברק אמר הערב בשיחות סגורות כי "האתגר האירני הוא אתגר מורכב לישראל וגם לעולם", אך הדגיש כי יש ללבן את המחלוקות עם ארצות הברית "בפתיחות בחדרים סגורים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברק הדגיש כי "ישראל שומרת לעצמה את הזכות והאחריות לקבל החלטות ככל שתידרשנה בהקשר לביטחונה ולעתידה, וארצות הברית מכבדת זאת. חרף המטרה המשותפת, ישנן בין ארצות הברית לישראל הבדלים מסוימים בעמדות. הבדלים אלה יש ללבן בינינו בפתיחות בחדרים סגורים".

"אין לשכוח כי ארצות הברית היא בעלת הברית העיקרית של ישראל, קיימים בינינו קשרי מודיעין אינטימיים וארצות הברית היא מקור הגיבוי החשוב ביותר לישראל בתחום הביטחון. יחסים אלה מושתתים על יסודות של ידידות ארוכת שנים וערכים שמשותפים לישראל ולכל העם האמריקני", הוסיף ברק.

לדבריו, "חרף ההבדלים וחשיבות השמירה על עצמאות הפעולה של ישראל, יש לזכור גם את חשיבות השותפות עם ארצות הברית וככל הניתן לא לפגוע בה".