שר ההגנה האמריקני: "לארה"ב קצת יותר משנה לעצור את אירן"

שר ההגנה האמריקני לאון פאנטה מתייחס ללוח הזמנים הנחוץ לעצירת תכנית הגרעין האירנית. "אם אירן תחליט לייצר נשק גרעיני, לארה"ב תהיה קצת יותר משנה לעצור אותה", טען פאנטה. מוקדם יותר היום תקף רה"מ נתניהו את דבריה של מזכירת המדינה ואמר כי לקהילה הבינלאומית אין זכות להציב קווים אדומים לישראל

מסר תקיף למשטר בטהרן, פאנטה (AP)

שר ההגנה האמריקני לאון פאנטה, מתייחס היום ללוח הזמנים לעצירת תכנית הגרעין האירנית וטוען כי חלון ההדמנויות רחוק כשנה מלהיסגר. "אם אירן תחליט לייצר נשק גרעיני, לארצות הברית תהיה קצת יותר משנה לעצור אותה", הבהיר פאנטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לרשת הטלוויזיה CBS, הדגיש פאנטה כי לארצות הברית יש מידע מודיעיני איכותי על הנעשה ברפובליקה האסלאמית וכי הם עוקבים אחר ההתקדמות של תכנית הגרעין של טהרן. "מדובר בערך בשנה, אולי מעט יותר מזה, אנחנו חושבים שתהיה לנו את ההזדמנות ברגע שנדע שהם קיבלו את ההחלטה לייצר את הפצצה", ציין פאנטה.

פאנטה הדגיש כי לארצות הברית יש את היכולות המבצעית למנוע מאירן מלהשלים את שאיפותיה הגרעיניות. "יש לנו את היכולת לא רק להגן על עצמנו אלא גם לעשות מה שצריך כדי למנוע מהם מלהגיע ליכולות גרעיניות", הדגיש שר ההגנה.

נתניהו: אין זכות מוסרית להציב לישראל קו אדום

אין זכות להציב לישראל קו אדום", נתניהו (רויטרס)
מוקדם יותר היום התייחס ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לדבריה של מזכירת ההגנה האמריקנית הילרי קלינטון, לפיהם אין בכוונת ארה"ב להציב "דד- ליין" לטהרן. "למי שמסרב לשים קו אדום בפני אירן אין זכות מוסרית לשים קו אדום בפני ישראל", תקף נתניהו בחריפות.

ראש הממשלה הדגיש בדבריו כי הסנקציות והדיפלומטיה אמנם פגעו בכלכלת הרפובליקה האסלאמית, אך לא עצרו את השאיפות הגרעיניות של המשטר: "בכל יום שעובר אירן מתקרבת לפצצת גרעין. אם אירן תדע שאין קו אדום או דדליין, מה היא תעשה? בדיוק מה היא עושה כיום, ממשיכה לפעול להשגת נשק גרעיני ללא הפרעה".

נתניהו התייחס ישירות לדבריה של מזכירת המדינה האמריקנית לפיהם אין בכוונת ממשל אובמה להציב קו אדום בפני המשטר בטהרן. "העולם אומר לישראל לחכות כי יש עוד זמן, ואני שואל לחכות למה? למתי? לאלה בקהילה הבינלאומית שמסרבים לשים קו אדום בפני אירן אין זכות מוסרית לשים קו אדום בפני ישראל", הדגיש ראש הממשלה.