שלישיית הבנות שמתגייסת לצה"ל

ילד מתגייס לצבא. עוזב את הקן החם של הבית. יוצא לחיים חדשים. לעיתים גם מסוכנים. אין ספק - זה תמיד אירוע מלחיץ משהו להורים. אבל מה קורה כשההורים מגייסים לא ילד אחד אלא שלישיה?

בבית משפחת תוסייה-כהן ברעות מתבצעות הכנות אחרונות לקראת גיוסה של הבת קרן. גיוס לצה"ל הוא ללא ספק אירוע מרגש בכל בית ישראלי, אולם בבית זה מדובר בעניין של שגרה - ככה זה כשמגדלים שלישייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

קרן היא האחרונה מבין השלוש להתגייס. הילה הגדולה התגייסה בשבוע שעבר לחיל הרפואה , חובשת. עמנואל האחות הוותיקה מבין השלוש כבר משרתת חודשיים. "היה לי בראש שצבא זה קשה. אז למרות שקשה כיף שם, אז זה עוזר", אומרת קרן.

עמנואל מספרת כיצד נערכת לגיוס של אחותה: "אמרתי למפקד שלי שאני צריכה לצאת לגיוס של אחותי, עכשיו אני אומרת לו שאני צריכה לצאת לעוד גיוס. הוא שואל אותי 'מה זה כמה אחיות שלך?'". האם רינה התוודתה: "אני חושבת שמחר יהיה לי קצת קשה שקרן הולכת. אבל אם היו לי שלושה בנים לגייס היה לי יותר קשה".

"עוברות כל אירוע יחד"

לגבעת התחמושת הגיעה המשפחה בהרכב מלא להיפרד מהאחות האחרונה שעולה על מדים. בני המשפחה מצטלמים, מתייגים בפייסבוק כמובן ומשלימים את הגיוס הכמעט משפחתי הזה לצה"ל.

"עם השנים זה שהן שלוש יחד עוברים את האירוע באותו הזמן. זה מאבד קצת את האינטימיות עם כל אחת", מגלה האב שרון. "אנחנו יכולים לתת להן פעם ראשונה קצת תשומת לב", הוסיפה רינה.

אחרי 18 שנים בהן חלקו במשותף כל שלב בחייהן מהגן עד לתיכון. הפעם הן עוברות את זה בנפרד. כל אחת לתפקיד שונה ובתאריך אחר. סדר הגיוס לא תואם את סדר הלידה, פרט לקרן שהיא הצעירה וגם זו שהתגייסה אחרונה.